Dnia 21 czerwca 2017r. odwiedziliśmy Przedszkole Niepubliczne im. Bł. Matki Teresy (Karoliny Gerhardinger). Na zdjęciach dzieci rozpoznawały swoich kolegów ze szkoły, którzy wcześniej uczęszczali do tego Przedszkola. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie życie Karoliny, późniejszej Matki Teresy, a także zobaczyliśmy klasztor, w którym mieszkają Jej Siostry. Dowiedzieliśmy się przy okazji ciekawych rzeczy na temat życia zakonnego. Cieszymy się, że ten rok szkolny mogliśmy przeżyć razem z Karoliną.

Love cannot wait – MIŁOŚĆ NIE MOŻE CZEKAĆ

Programem innowacyjnym w roku szkolnym 2016/2017 została objęta klasa 3A. Innowacja dotyczy przygotowania uczniów klasy trzeciej do przyjęcia sakramentów spowiedzi i Komunii Świętej oraz pogłębienia ich łączności z Kościołem poprzez budzenie i wzmacnianie życia religijnego dzieci i całych rodzin. Polega na połączeniu treści religijnych i społecznych z elementami historii, geografii i języka angielskiego w przeprowadzanych zajęciach. Dzieci cały rok przygotowań będą przeżywały ze swoją rówieśniczką - bł. Karoliną Gerhardinger, wykorzystując różne twórcze metody w asymilacji poznawanych treści i nabywanych umiejętności.

Termin realizacji programu: wrzesień 2016 – czerwiec 2018

Cele innowacji:
• przygotowanie uczniów do godnego i owocnego przyjęcia sakramentów spowiedzi i Komunii Świętej,
• uświadomienie im skutków sakramentu chrztu świętego i przynależności do konkretnej wspólnoty parafialnej,
• zapoznanie dzieci z czynnościami liturgicznymi sakramentów pokuty
i Eucharystii,
• wprowadzenie w świat znaków, gestów i symboli religijnych,
• budowanie więzi oraz inicjowanie współpracy szkoły, parafii i Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame z rodzicami dzieci komunijnych. S.Sara

Dzieci wykonywały piórniki oraz opisywały ciekawe wydarzenia ze szkoły, aby jeszcze bardziej uświadomić sobie, jak ważna i potrzebna jest formacja szkolna w życiu dziecka i tego, że nie wszystkie na świecie mają okazję chodzić do szkoły.

Dzieci wykonywały paschaliki z papieru, aby przypominały im o wdzięczności Bogu za dar chrztu świętego.