Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przystępujemy do akcji charytatywnej (przy współpracy z Fundacją Mam Marzenie) zakupu pluszaków (jednego od klasy) dla dzieci chorych przebywających w szpitalach.

Od sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku maskotki zbierać będą oddziały: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław.

25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udaje się na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostaje decyzją Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje się ona inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymuje imię „Teddy Bear”. Miś podbija świat i staje się ulubioną maskotką dzieci oraz towarzyszy wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.

Udział w naszej akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje państwowe. Ważne, aby zbierane był jedynie nowe maskotki, które mogą trafić na oddziały onkologiczne. Używane maskotki nawet uprane nie będą mogły trafić do dzieci. Oprócz nowych maskotek można również przekazywać gry planszowe, książki oraz materiały plastyczne, które będą przez kolejny rok wykorzystywane na zajęciach plastycznych.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.