Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Zespół Dylemat i Chór


XIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewajmy razem”

Festiwal odbył się 20 lutego 2019 roku w PSP nr 1 w Opolu. Do artystycznego boju stanęli uczniowie klas I-VIII z całej Opolszczyzny. W kategoriach: solista, duet i zespół wokalny młodzi wykonawcy zaśpiewali piosenki z różnych stron świata i w różnych językach. Królował oczywiście język angielski. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat oraz duet Martyna Kłobut i Ewa Sadlo z klasy VIIIb pod opieką p. U. Bartczak. Po raz pierwszy w zespole zaprezentował się młody narybek i to z niezłym wynikiem.

Udało nam się zdobyć I miejsce dla zespołu i II miejsce dla duetu. Serdeczne gratulacje!!!

Zespół wokalny w składzie: (od lewej, drugi rząd): Ewa Sadlo VIIIb, Martyna Kłobut VIIIb, Malwina Kulbacka VIIIb, Natalia Nowosielecka VIa, Hania Puńko Vb, Jakub Broda Vb, Natasza Szymaczewska Va, Maja Stark Vb
(od lewej, pierwszy rząd): Natalia Letka IVd, Lena Szymaczewska IVd, Kasia Chrobak VIIIb, Ewa Dudzińska Vb, Zosia Sitkiewicz Vb, Ania Świst Vb, Hania Bartczak Vb, Monika Siuta IVd.

 

 

XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” rozpoczął się o godz.14:00 w sobotę 12 stycznia 2019 roku w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach. Zgłosiła się na niego rekordowa liczba wykonawców - ponad 80 w różnych kategoriach.

W kategorii – zespoły wokalne wystąpił nasz zespół wokalny Dylemat pod opieką p. U. Bartczak w składzie (od lewej):

1. Martyna Kłobut
2. Malwina Kulbacka
3. Wanessa Mocza
4. Katarzyna Chrobak
5. Ewa Sadlo

Dziewczyny wykonały dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” i „Hola! Hola”. Z powodu licznej konkurencji nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale występ w Komprachcicach dużo nas nauczył, a przede wszystkim dał nam wiele satysfakcji z bycia razem wśród pięknych, kolędowych melodii.

 

 

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ odbył się dnia 14 listopada 2017 r. w Muzeum Śląska Opolskiego. Jak co roku zespół wokalny Dylemat pod opieka p. Urszuli Bartczak miał przyjemność zaśpiewać dla zgromadzonej tam publiczności. Dziewczyny zaśpiewały dwie pieśni „Piechotę” oraz „Kocham Cię Polsko”. Pomiędzy kolejnymi prezentacjami zaprezentowała się harfistka z klasy Vc Michalina Pietras, która wzbudziła zachwyt wykonując pieśń „O mój rozmarynie” i klasycznego menueta.
Skład zespołu:

  1. Patrycja Pawełczak, klasa VIIb
  2. Martyna Kłobut, klasa VIIb
  3. Malwina Kulbacka, klasa VIIb
  4. Ewa Sadlo, klasa VIIb
  5. Katarzyna Chrobak, klasa VIIb
  6. Weronika Szczerbaniewicz, klasa VIIb
  7. Zuzanna Wilczek, klasa VIIb.

 

KONCERT LAUREATÓW XVII WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO LIŚĆ DĘBU
Dnia 1 czerwca 2016 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu odbył się koncert chórów Opolszczyzny działających w ramach Stowarzyszenia Opolszczyzna Śpiewa. Koncert towarzyszył Koncertowi Laureatów XVII Wojewódzkiego Festiwalu Liść Dębu.

 

 

W programie mogliśmy usłyszeć kanony i piosenki dziecięce m. in. Wiosenną sambę skomponowaną przez pana Cezarego Cesarza, do której sam autor wykonał nam akompaniament oraz znaną melodię Hallelujah, do której akompaniament (jak i do pozostałych utworów) przygotował pan Jan Korzeniec.Drugą cześć koncertu wypełniły prezentacje wokalistów nagrodzonych w festiwalu Liść Dębu. Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy zastali obdarowani słodkościami.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat i chórek z klasy II c pod opieką p. Urszuli Bartczak w składzie:

Martyna Kłobut V c
Malwina Kulbacka V c
Dominika Kmiotek V c
Natalia Nowosielecka III a
Paweł Szweda II c
Maciej Mazurek II c
Malwina Kowalowicz II c
Nicola Mastalerz II c
Gabriela Szczygieł II c
Martyna Niemczyk II c
Ada Sewiło II c
Alicja  Zyskowska II c

Dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcony dla pasji muzykowania!

 

WARSZTATY WOKALNE
W sobotę 21 maja 2016 roku uczestniczki
zespołu wokalnego Dylemat pod opieką pani Urszuli Bartczak brały udział w warsztatach „Śpiew mnie bawi i rozwija”. Warsztaty odbywały się w Opolskim Zespole Szkół na ul. Duboisa. Emisję głosu przybliżali uczniom zaproszeni goście z Poznania. Jako pierwszy rozgrzewał wokalistów mgr Cezary Cesarz poeta i kompozytor a potem ćwiczyli głos z prof. nadzw. Janem Borowskim – dyrektorem jednej z poznańskich szkół od wielu lat prowadzącym chóry szkolne. Warsztaty zaowocowały przygotowaniem repertuaru na koncert w Sali koncertowej PSM w Opolu z okazji Dnia Dziecka.

 

 

 

XVIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I EKOLOGICZNEJ DREPTAK 2016
Dnia 6 maja 2016 roku zespół wokalny Dylemat pod opieką pań: Urszuli Bartczak i Katarzyny Wrzesińskiej brał udział w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej Dreptak 2016 w Zduńskiej Woli.
Pomimo dużej konkurencji (byłyśmy jedynym zespołem ze szkoły podstawowej) występ uważamy za bardzo udany. Dziewczyny musiały odnaleźć się wśród grup działających przy domach kultury na profesjonalnym sprzęcie, pracować z mikrofonami i profesjonalnym nagłośnieniem. Przegląd skończył się dla nas uzyskaniem dyplomu za udział, ale zdobyłyśmy wiedzę i nowy bagaż doświadczeń.

 

 

Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek  klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Aleksandra Mazurek klasa Vb
8. Zuzanna Wilczek klasa Vb

APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 5 maja 2016 roku w auli szkolnej odbył się apel dla uczczenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę IV a i V a. Zespół wokalny Dylemat wystąpił z pieśnią patriotyczną Mazurek 3 Maja


 

VI MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ
Odbył się 29 kwietnia 2016 roku w PSP nr 5 w Opolu. Festiwal cieszy się coraz większy powodzeniem gdyż udział w nim zadeklarowało prawie sześćdziesięciu wykonawców z całego województwa opolskiego: solistów i grup wokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat oraz solistka Sonia Rup. Odniosłyśmy wielki sukces, ponieważ obydwie prezentacje uzyskały I miejsce. Wszystkim wokalistkom serdecznie gratulujemy.

 

 

Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Oliwia Woźniak klasa VIb
8. Natalia Nowosielecka klasa IIIa
9. Żaneta Dorda klasa IVa
9. Aleksandra Mazurek klasa Vb
10. Zuzanna Wilczek klasa Vb

 

 

OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2016 - OGRODY TALENTÓW
Dnia 11 kwietnia 2016 roku odbył się w opolskim MDK Festiwal Artystyczny  Ogrody Talentów, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat i solistka Sonia Rup przygotowani przez panią Urszulą Bartczak. Wśród wielu wokalistów laureatem został nasz Dylemat. Dziewczyny wyśpiewały przepustkę na finałowy koncert w Filharmonii Opolskiej. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

 Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek  klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Natalia Nowosielecka klasa IIIa
8. Aleksandra Mazurek klasa Vb
9. Zuzanna Wilczek klasa Vb

 

 

IXI MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
Konkurs odbył się 25 listopada 2015 roku w opolskim MDK. Wzięło w nim udział 47 wokalistów. Jak co roku przedstawiciele wszystkich opolskich szkół zaśpiewali piękne pieśni o tematyce zimowej i świątecznej. Nasza szkołę reprezentowali soliści:

 

 


Paweł Szweda kl. IIc
Martyna Niemczyk kl. IIc
Malwina Kowalowicz kl. IIc
Nicola Mastalerz kl. IIc
Martyna Kłobut kl. Vc
Dominika Kmiotek kl. Vc
Natalia Nowosielecka kl. IIIc
Jury, w składzie: Magdalena Julia Gleń, Katarzyna Milart-Helscher i Małgorzata Sury-Skrzypiec, postanowiło zakwalifikować do festiwalowego finału dwanaścioro wykonawców.

 

 

Wśród zwycięzców znalazł się nasz Paweł Szweda z klasy II c. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia uczestników  - http://mdk.opole.pl/galerie/371/

 

 

 

 

ŚPIEWAMY KOLĘDY - XVI Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas I – III
Kolejna edycja konkursu odbyła się  dnia 16 grudnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu.
Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie z 12 opolskich szkół podstawowych. W ich wykonaniu można Było usłyszeć piękne kolędy i pastorałki polskie. Naszą szkołę reprezentował Paweł Szweda - uczeń klasy II c. Udało mu się osiągnąć II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc - puchary. Gratulujemy!!!


KONCERT LAUREATÓW XIX Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej
Odbył się dnia 07 grudnia 2015 roku w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu.
Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy Konkursu Piosenki Mikołajkowej m. inn. nasz solista  Paweł Szweda z klasy II c z piosenką „Pastuszek Bosy”, który otrzymał nagrodę od samego Mikołaja. Koncert przeniósł nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia a o piękny, świąteczny klimat zadbały też dzieci z zespołu tanecznego Adena – wśród tańczących można było podziwiać wschodzące talenty muzyczne z naszej szkoły, szczególnie z klasy II c i V b. Dla wszystkich występujących wielkie brawa!


WARSZTATY KOLĘDOWE
Dnia 12 grudnia 2015 roku w budynku III LO na ul. Duboisa odbyły się warsztaty kolędowe
w związku z przygotowywanym koncertem kolęd Wokół Katedry. Grupa chóralna z naszej szkoły mogła doskonalić talent wokalny pod okiem dyrygentów działających w Stowarzyszeniu wspierającym rozwój chórów Opolszczyzny Opolszczyzna Śpiewa  oraz zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki nie tylko polskie. Przy śpiewie akompaniowały nam koleżanki z klasy Vc:
Malwina Kulbacka – skrzypce
Martyna Kłobut – flet poprzeczny
Sonia Rup – gitara
Dominika Kmiotek – dzwonki chromatyczne

 

JARMARK FRANCISZKAŃSKI
Chór szkolny pod dyr. P. Urszuli Bartczak wraz z innymi chórami Opolszczyzny
wystąpił w ramach programu Śpiewająca Polska podczas tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego. Koncertowaliśmy w pierwszym dniu Jarmarku, w sobotę. Zaśpiewaliśmy nasz hymn pt. Rozśpiewana Polska, Dajcie dzieciom słońce, Kanon, Siahamba. Do naszego śpiewania zaprosiliśmy też publiczność. Razem wykonaliśmy znane pieśni ludowe Poszła Karolinka i Te opolskie dziołchy oraz kanon Panie Janie. Mieliśmy też swoją Karolinkę - Martynkę Kłobut  w stroju regionalnym.

 

Zabawa była przednia a wśród publiczności znalazło się wielu kibicujących nam rodziców. Dziękujemy! W koncercie zaśpiewały: Alicja Machalska  kl. IV a
Klaudia Szałkiewicz - Sibelska
Magdalena Rudy  kl. IV b
Zuzanna Wilczek 
Aleksandra Mazurek
Martyna Kłobut      kl. IV c
Dominika Kmiotek
Malwina Kulbacka
Maria Mikzińska    kl. VI a
Julia Pletkiewicz
Wiktoria Pawlak    kl. VI b

OPOLSKIE SZMARAGDY
W sobotę w Filharmonii Opolskiej
odbył się II Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy” –wydarzenie kulturalne promujące kulturę śląska opolskiego. Imprezę organizował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem i była szeroko komentowana w mediach potwierdzając celowość zamierzeń organizatorów, dążących do szerszej prezentacji i promocji dorobku amatorskiego ruchu artystycznego naszego regionu. Obszerne relacje telewizyjne z tego wydarzenia prezentowane były na antenie TVP pokazując bogactwo kulturowe i promując poszczególnych artystów, którzy brali udział w Przeglądzie.

 

Naszą szkołę reprezentował chór działający pod patronatem ogólnopolskiego programu rozwoju chóralistyki „Śpiewająca Polska” prowadzony przez p. Urszulę Bartczak. Wspólnie z innymi chórami opolskich szkół wykonaliśmy cztery utwory o różnej stylistyce. Występ przyjęto bardzo sympatycznie. Na widowni wspierały nas rodziny oraz inne zespoły. Organizator zapewnił  też niespodziankę – poczęstunek dla wszystkich występujących.

W koncercie udział wzięli: Maria Mikzińska i Julia Pletkiewicz kl. VI a, Angelika Gawlik, Aleksandra Mazurek i Zuzanna Wilczek kl. IV b, Maciej Nabrzuchowski kl. IV a oraz Dominika Kmiotek kl. IV c.

IX Koncert charytatywny „Otwarte serce”
Po wielu próbach i warsztatach wokalnych z chórem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu zaśpiewaliśmy wspólnie na IX Koncercie Charytatywnym „Otwarte serce” – Życie jak bombonierka. Koncert odbył się w auli Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu pod Patronatem Honorowym Opolskiego Kuratora Oświaty dnia 11.12.2014r. o godzinie 12. Nasz chór wykonał dwie piosenki z filmu „Kraina lodu” oraz w finale znany utwór Michaela Jacksona. Koncert był przepiękny ale jeszcze wartościowsze jego przesłanie aby bezinteresownie pomagać drugiemu czlowiekowi. Relacja z koncertu w Kurierze Opolskim/TVP Opole http://www.tvp.pl/opole/

 

 

Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Festiwal odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu. Na scenie pojawiły się grupy wokalne z całego województwa opolskiego. Wokaliści śpiewali w różnych jezykach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Nasza szkołę reprezentował duet Martyna Kłobut  i Ewa Sadlo z klasy IV c. Dziewczynki śpiewały piosenkę w języku hiszpańskim z filmu Violetta. Za swoją prezentację otrzymały II miejsce i srebrny medal. Może to początek wokalnej kariery?

 

 

 

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
W Centrum Nauk Przyrodniczych Gimnazjum nr 6 odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kurdzieko z klasy VI b. Uczniowie z opolskich szkół śpiewali przeboje w języku angielskim. Jury oceniało nie tylko poprawność języka angielskiego, ale również walory głosowe wokalistów. Nasza Natalka otrzymała dyplom za udział w konkursie i nasze wielkie gratulacje za duży wkład pracy jaki musiała włożyć w przygotowania.

 

Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne
Wielka rywalizacja i stres! Już po raz kolejny nasz zespół wokalny Dylemat stanął do rywalizacji z najlepszymi zespołami województwa opolskiego podczas Wojewódzkich Konfrontacji Muzycznych, które odbyły się w opolskim MDK. Każda grupa wokalna musiała wykonać dwa utwory o odmiennym charakterze. Nasze dziewczyny spisały się na medal zajmując prestiżowe II miejsce. Udział w sukcesie mają:

 

 

 

Maria Mikzińska VI a
Agnieszka Brachman
Julia Szyryk
Wiktoria Kuś
Natalia Kurdzieko VI b
Wiktoria Pawlak
Dominika Kmiotek IV c
Martyna Kłobut
Malwina Kulbacka

III Festiwal Artystyczny „Opolskie Młode Talenty” 2015 
Już po raz trzeci Wydział Oświaty Urzędu miasta wraz z opolskim MDK zorganizował dla wszystkich uczniów III Festiwal Artystyczny „Opolskie Młode Talenty” 2015. Przesłuchania uczestników odbywały się przez trzy kolejne dni w trzech kategoriach: tanecznej, muzycznej i teatralnej. Dnia 15.04.1015 w kategorii tanecznej naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI b – Monika Granatowska. Zatańczyła jako pierwsza i mimo dużego stresu zrobiła to fantastycznie zastając laureatką festiwalu.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte
ul. Reymonta 43
45-072 Opole

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.