PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Audiobook!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Audiobook!
Biblioteka szkolna organizuje konkurs  promujący  czytelnictwo literatury
dla dzieci i młodzieży, poprzez nagranie na   nośniku elektronicznym jednego, dłuższego fragmentu książki z literatury dziecięcej.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Nagranie tekstu może być indywidualne lub grupowe. Dozwolone jest korzystanie z różnych efektów dźwiękowych urozmaicających nagranie. Długość całego nagrania 3-5 minut. Audiobook powinien być nagrany na nośniku elektronicznym, umożliwiającym odsłuchanie go w komputerze w programach do odtwarzania dźwięków (Real Player, Winamp, Windows Media Player) na odtwarzaczu CD, Mp3 (pliki Mp3, płyty CD). Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki do dnia 31.03.2016 roku. Jury przy ocenie prac będzie się kierowało następującymi kryteriami :interpretacją utworu, ciekawym, indywidualnym charakterem nagrania, kulturą mowy, wyrazem artystycznym, doborem  tekstu.Prace konkursowe będą oceniane w dwóch  kategoriach:  praca indywidualna i zespołowa. Przewidziane ciekawe nagrody. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

PostHeaderIcon Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego 2016r.

Z dumą i radością mamy przyjemność  ogłosić, że uczeń  naszej  szkoły,  Jan Machalski z klasy VIb  znalazł się w ścisłym gronie  11 uczniów  z Opolszczyzny  biorących udział w finale Wojewódzkiego Konkursu  Języka Angielskiego i z wynikiem 93%  uzyskał  tytuł  laureata  tegoż  konkursu. Jankowi  serdecznie  gratulujemy  i  życzymy  dalszych  sukcesów  nie  tylko w dziedzinie języków obcych.

 

PostHeaderIcon Lekcje języka polskiego w I semestrze w niekonwencjonalny sposób.

W I semestrze tego roku klasy szóste na lekcjach języka polskiego w niekonwencjonalny sposób pracowały z lekturą. Uczniowie podzieleni na grupy otrzymali instrukcję wykonania zadania oraz załączniki, które mieli uzupełnić i przykleić na planszy zgodnie z poleceniami. Zadania polegały m.in. na: uporządkowaniu chronologicznym planu wydarzeń, określeniu cech charakteru i osobowości bohaterów, rozwiązaniu rebusów, wyszukaniu w encyklopedii i słowniku języka polskiego znaczenia podanych pojęć, ustaleniu problematyki utworu, stworzenie ilustracji do książek „Ten obcy” i „Sposób na Alcybiadesa”. Skorzystali na tym na pewno ci, którzy do tej pory nie przeczytali lektur. Klasa VI a dodatkowo przygotowała plansze ortograficzne dla młodszych kolegów. Uczniowie otrzymali zestawy zasad pisowni ó, u, rz, ż, ch, h oraz wyrazy, które musieli dopasować do tych zasad i przykleić na planszy. Zasady ortografii zapewne zostały powtórzone. Ci sami uczniowie obchodzili setną lekcję polskiego. Do nich też należało jej przygotowanie. Przynieśli gry „Kocham Cię Polsko” i wytężali umysły odpowiadając na trudne pytania. Były też pierniczki.

 

PostHeaderIcon „Książki naszych marzeń” to ogólnopolski program wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów.

„Książki naszych marzeń” to ogólnopolski program wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, w którym wzięliśmy udział. W ramach projektu zakupiliśmy  116 nowości książkowych i zorganizowaliśmy wystawę promującą nowości. Zaplanowaliśmy też projekty ogólnoszkolne dla klas promujące czytelnictwo wśród młodzieży. Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

 

PostHeaderIcon KONCERT KOLĘD „Wokół Katedry”

KONCERT KOLĘD „Wokół Katedry”
Dnia 16 stycznia 2016 r. w Katedrze Opolskiej odbył się koncert kolędowy chórów z regionu opolskiego działających w Stowarzyszeniu Opolszczyzna Śpiewa. Koncert połączony był z licytacją prac plastycznych uczniów opolskich szkół. Prace od uczniów zebrała i oprawiła p. Ludmiła Sobolewska. Impreza miała charakter charytatywny a dochód ze sprzedaży prac przeznaczony został na odnowę tego zabytkowego kościoła.W tym roku chórom akompaniował pan Marek Mielnik – organista od Franciszkanów, kwintet smyczkowy z III LO oraz instrumentaliści z różnych szkół.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon II OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj” 2016r.

II OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Dnia 12 stycznia 2016r. odbył się konkurs kolędowy ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE, aby kultywowć polskie tradycje bożonarodzeniowe. Patronat honorowy nad konkursem przejął Poseł do Parlamentu Europejskiego doktor habilitowany nauk prawnych, wicemarszałek Sejmu IV kadencji, były minister kultury i dziedzictwa narodowego Pan Kazimierz Michał Ujazdowski. Opolski przegląd miał formę wspólnego śpiewania. Cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ można było wysłuchać ponad sześćdziesięciu prezentacji kolęd ze szkół podstawowych z całego województwa. 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon JĘZYK CHIŃSKI? DLACZEGO NIE?

JĘZYK CHIŃSKI?  DLACZEGO NIE?
Grupa uczniów klas piątych naszej szkoły w tym roku szkolnym bierze udział w ciekawym programie. Raz w miesiącu: w środy- chłopcy, w czwartki – dziewczynki pod opieką nauczycieli wybierają się do Instytutu Konfucjusza przy Politechnice Opolskiej. Zapoznają się tam z podstawami języka chińskiego. Poznają słówka chińskie, sposoby ich akcentowania, liczebniki do 10. Najciekawsze jednak są zajęcia kulturoznawcze. Uczniowie uczą się jeść pałeczkami, robić  flagi różnych państw i poznawać ich nazwy w j. chińskim, oglądają filmy o Pekinie. Wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć.

 

PostHeaderIcon VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia

VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia
„Być zdrowym – to modne!”
– pod tym hasłem  w pierwszy dzień 19 listopada 2015 rozpoczęła się VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia. Organizatorami spotkania był Urząd Miasta Opola przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Zagola Dyrektor Oddziału terenowego ARR w Opolu , prezentując wykład „Dlaczego tak ważna jest wiedza o prawidłowym odżywianiu?”. Następnie zebrani uczniowie rozwiązywali wspólnie test dotyczący prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego trybu życia.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt.

Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt.
Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana zbiórka darów na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. W piątek 30 października członkowie Klubu Odkrywców Przyrody zanieśli tam zebrane rzeczy: karmę, koce, poduszki, smycze oraz miski. Pobyt w schronisku dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć. Opiekun, zajmujący się na co dzień bezdomnymi zwierzętami, zachęcał do adopcji; na swojego nowego właściciela czeka około 200 psów i kotów. Składamy gorące podziękowania Dzieciom i Rodzicom biorącym udział w zbiórce  na rzecz schroniska.

 

PostHeaderIcon „Wyprawka Szkolna” 2015/2016

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama