foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

20 grudnia 2019 roku zostały zorganizowane Jasełka. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI b, VI a i VI d oraz zespół wokalny z towarzyszeniem instrumentalistów z klas VII i VIII. Tym tradycyjnym przedstawieniem wprowadziliśmy w naszej szkole świąteczny klimat a serca napełnione dobrym słowem i kolędą mogliśmy zanieść do naszych domów.

W czwartek 30 stycznia 2020 roku o godz. 10.00 przypomnieliśmy nasze świąteczne przedstawienie dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Matki Teresy i Przedszkola 42. Miło było przenieść się choć na chwilę w spokojny i pełen ciepła klimat Świąt. Przedszkolaki śpiewały z nami kolędy, a na koniec wykonaliśmy piosenkę „Święta” z choreografią, która stała się okazją do wspólnej zabawy.

Od poniedziałku 3 lutego 2020 roku obowiązuje nowy plan lekcji (kliknij tu).
W planach niektórych klas zaszły niewielkie zmiany.
Zmiany w planie dotyczą wychowania do życia w rodzinie dla klas 4-8.

Aby prawidłowo wyświetlić plan, należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 12 stycznia 2020 roku nasi uczniowie zajmowali się nie tylko kwestowaniem. O godz. 13.30 na opolskim Rynku koncertowali na rzecz WOŚP finaliści Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej:

  • Zuzanna Nowak kl. III b
  • Barbara Kuśmińska kl. IV a
  • Zofia Parasiewicz kl. V a
  • Julia Poluszyńska kl. VI a
  • Hanna Bartczak oraz Szymon Bartczak na saksofonie kl. VI b

Występy dopingowały i oklaskiwały zaproszone rodziny. Podczas krótkiej przerwy wzięliśmy udział w tzw.: „Ścisku” – czyli upchnięciu jak największej liczby ludzi na wyrysowanym na chodniku sercu. Zabawa była świetna! Wszystkim występującym gratulujemy!

W naszej szkole przed przerwą świąteczną odbyły się zajęcia z relaksacji i medytacji z elementami jogi prowadzone przez francuskiego instruktora Villa. W lekcji uczestniczyły dzieci uprawiające szermierkę oraz klasy 5 i klasa 6b.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.