PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY

KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY
Jak co roku opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach województwa opolskiego. Koncert odbył się w sobotę 14.01.2017 o 15.00 w opolskiej Katedrze. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Przy katedralnym ołtarzu oprócz chórzystów pojawili się instrumentaliści: skrzypce, wiolonczela, flety i dzwonki chromatyczne. O oprawę muzyczną – organy zadbali: p.Cezary Cesarz p.Aldona Król i p.Anna Dul.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jasełka 2016r.

Jasełka
W ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną, tradycyjnie jak co roku, odbyły się szkolne Jasełka. Przygotowały je klasy II a i VI b z wychowawczyniami pod okiem siostry Sary i katechety p. Trusza. Nie były to tradycyjne Jasełka, ale uczniowie-aniołowie zaprezentowali świąteczne zwyczaje w Niemczech, Anglii, Francji, Hiszpanii i Polsce. Jasełka oraz kolędy można było usłyszeć w czterech różnych językach. Na swoje przedstawieni uczniowie zaprosili dzieci z opolskich przedszkoli, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a także rodziców i dziadków. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, a szczególnie wspólne kolędowanie.

 

PostHeaderIcon Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w Jedynce 7,8,19,20 XII 2016r.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ:

7, 8 GRUDNIA 2016r. 10:00-14:00 W PSP 1 W OPOLU.
Do sprzedaży przygotowano świąteczne: kartki świąteczne, ciasta, pierniczki


19, 20 GRUDNIA 2016r. 10:00-14:00 W PSP 1 W OPOLU.
Do sprzedaży przygotowano świąteczne: stroiki, ciasta, bombki

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby dzieci.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

 

PostHeaderIcon Dnia 30 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel.

Wydarzenie czytelnicze !!!
Dnia 30 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole  spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel. Pani Anna napisała czterdzieści książek adresowanych do dzieci i  jest autorką biograficznych powieści o wielkich Polakach:„W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie”, „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku”, „ Piórem i mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu” i wiele innych. Z wykształcenia jest muzykologiem i pedagogiem. Jej książka o orkiestrze symfonicznej „Wszystko gra” zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Uczniowie klas czwartych, piątych i szósty  pytali pisarkę o jej ulubione książki, o to jak wybiera tematy do pisania i czy ma ulubione zwierzę? W tym roku biblioteka szkolna zakupiła wiele jej książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania ze zbirów naszej biblioteki i do czytania książek pani Anny Czerwińskiej – Rydel.

 

PostHeaderIcon KONKURS „BRZECHWA DZIECIOM”

KONKURS „BRZECHWA DZIECIOM”
Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Brzechwa Dzieciom”. Konkurs został zorganizowany przez PSP nr 21 w Opolu aby popularyzować ponadczasową twórczość Jana Brzechwy. Zadaniem uczestników była nie tylko interpretacja wybranego wiersza J. Brzechwy, ale też odpowiednia charakteryzacja i przedstawienie postaci. Naszą szkołę reprezentował uczeń pani J.Langos – Stępień z klasy IIIb – Szymon Bartczak. Recytował wiersz pt.: „Pali się…”. Uzyskał nagrodę za najlepszą charakteryzację. Gratulacje!!!

 

 

PostHeaderIcon Robotyka i programowanie

Na zajęciach Robotyka i programowanie uczniowie budowali różnorodne obiekty z klocków lego sterowanych komputerowo oraz programują obiekty w programie scratch. Gotowy obiekt po napisaniu odpowiedniego programu i podłączeniu za pomocą kabli USB do komputera mógł sie poruszać, wydawać dźwięki, komendy oraz efekty świetlne. Ćwiczenia z programowania w Scratch rozwijały zainteresowania uczniów. Do budowania robota nie trzeba mieć specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Tworzyliśmy, a potem „ożywialiśmy” nasze roboty bawiąc się i poznając tajniki tego cyfrowego świata. To naprawdę nic trudnego i świetna nauka przez zabawę!!!

 

PostHeaderIcon XX MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

XX MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
Dnia 23 listopada 2016 roku w opolskim MDK odbyły się
po raz dwudziesty eliminacje do Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Przeszło sześćdziesięciu wokalistów z opolskich szkół wykonało piosenki o tematyce mikołajkowej, świątecznej lub zimowej. Naszą szkołę reprezentowało dziewięć dziewcząt:

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon 30 listopada 2016r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Panią Anną Czerwińską-Rydel

30 listopada 2016r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Panią Anną Czerwińską-Rydel w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zapisy na spotkanie w Bibliotece szkolnej. Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Zapraszamy!!!

 

PostHeaderIcon ZAPRASZAMY NA TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH

TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH
Dnia 19 listopada sobota w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Gościliśmy 64 zawodników z Opola, woj. opolskiego  Nysa,  Kędzierzyn Koźle, Brzeg oraz dolnośląskiego: Wrocław. Zawodnicy rozegrali 7 partii szachowych po 15 minut na zawodnika w 5 grupach wiekowych. Bardzo dobrze zagrali nasi uczniowie Łukasz Misiak zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej, Bartek Gawdyn i Julia Wojdyła zajęli 3 miejsca w swoich grupach wiekowych. Pozostali zawodnicy walczyli bardzo dzielnie na swoich deskach szachowych. Był to pierwszy turniej rozegrany w naszej szkole z udziałem tylu zawodników i nie ostatni.Za rok zapraszamy na kolejną edycję zmagań szachowych talentów. Turniej został zorganizowany przez PSP nr1 w Opolu, oraz Opolski Związek Szachowy.

 

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ TALENTÓW SZACHOWYCH

19.11.2016 r. /sobota/ godz. 9.30 w PSP Nr 1 w Opolu ul. Reymonta 43
Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 14-tej

Turniej ma charakter ogólnopolski i mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni pod warunkiem terminowego zgłoszenia jak w pkt. 7 oraz opłacenia wpisowego w wysokości 20 zł przed zawodami. Ponadto obowiązuje potwierdzenie udziału w dniu zawodów do godziny 9:15. (WIĘCEJ INFORMACJI KLIKNIJ)

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych 24.11.2016r. w godzinach 17.00-18.00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama