PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Projekt czytelniczy- „Książki naszych marzeń”

„Felix, Net i Nika – polska fantastyka”
W ramach projektu „Książki naszych marzeń” klasy szóste
wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w czasie których mogły zapoznać się z bohaterami książek Rafała Kosika, zakupionych do biblioteki dzięki projektowi rządowemu, wspierającemu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

PostHeaderIcon DZIEŃ NIEMIECKI

Dnia 06.05.2016 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki. Wszyscy uczniowie i  nauczyciele zostali zaproszeni na III i IV lekcję do Sali gimnastycznej. Tam zostali przywitani przez Wiktorię Gawin i Julię Kowalczyk  . Powitanie odbyło się w języku niemieckim i polskim. Prowadzące uczennice klasy VIb przybliżyły wszystkim najważniejsze informacje o Niemczech- o położeniu geograficznym , o obecnie rządzących w Niemczech. Wiadomości były przerywane pięknymi wierszami niemieckimi, które recytowały : Magdalena Mikłuszka, Magdalena Rudy – klasa Vb, Alicja Machalska Va, Zuzanna Jończyk –Ivb. Klasa IIc zaśpiewała nam krótki „rap” po niemiecku. Tą piosenką pokazali wszystkim, że w taki ciekawy i łatwy sposób można uczyć się słówek z języka obcego..

Więcej…

 

PostHeaderIcon Opolskie Ogrody Talentów 2016

OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2016 - OGRODY TALENTÓW  - FINAŁ. Zespół Dylemat pod opieką pani Urszuli Bartczak zdobywa dla PSP nr 1 statuetkę Szkoły Promującej Młode Talenty. Dnia 5 maja 2016 roku odbył się w Filharmonii Opolskiej finał  Festiwalu Artystycznego  Ogrody Talentów, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Urząd Miasta Opola.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”.

Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”. Projekt realizowany był w naszej szkole z okazji 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie przebrać się za Mieszka i Dobrawę.  Klasy starsze spotkały się w sali gimnastycznej gdzie wspólnie wykonano „żywą datę” upamiętniając w ten sposób to ważne wydarzenie. Młodsze zaprezentowały się w klasach. Podsumowaniem projektu była wycieczka Szlakiem Piastowskim klasy IV A , IV B i V C. W trakcie której uczniowie odwiedzili miejsca związane z początkami państwowości polskiej i przyjęciem chrztu : katedrę w Poznaniu i Gnieźnie, Kruszwicę oraz Ostrów Lednicki.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Festival Talentów 2016r.

FESTIWAL TALENTÓW – 20-21 kwietnia 2016r.
Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły mogły pokazać całej społeczności swoje uzdolnienia. Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym. Przesłuchania zostały podzielone na dwie kategorie: klasy IV – VI w środę 20 kwietnia, klasy I – III w czwartek 21 kwietnia

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016

Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016
„Książki naszych marzeń” to ogólnopolski program wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, w którym wzięliśmy udział. W ramach projektu zakupiliśmy  116 nowości książkowych i zorganizowaliśmy wystawę promującą nowości. Projekt był realizowany w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Zaplanowaliśmy też projekty ogólnoszkolne dla klas promujące czytelnictwo wśród młodzieży. Zapraszamy do biblioteki szkolnej! W ramach projektu „Książki naszych marzeń” klasy szóste wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w czasie których mogły zapoznać się z bohaterami książek Rafała Kosika, zakupionych do biblioteki dzięki projektowi rządowemu, wspierającemu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Nasz uczeń, Jaś Machalski znów się okazał być bezkonkurencyjnym  i  w świetnym stylu zwyciężył w finale Wojewódzkiego Konkursu  Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych, który miał miejsce w PSP nr 2 w Opolu. Janek pokonał uczniów ze Strzelec Opolskich, Brzegu, Komprachcic, Chróścic, Jełowej i kilku opolskich szkół. Uczniowie biorący udział w tym niezwykle trudnym konkursie muszą się wykazać nie tylko znajomością realiów, geografii, historii, kultury, ale też świetną znajomością  języka angielskiego. Tym bardziej gratulujemy Jankowi kolejnego sukcesu!

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych o godzinie 16:30 co dwa tygodnie.

 

PostHeaderIcon 04.04.2016 odbyły się zajęcia z cyklu „Poznajmy Ziemię przez zmysły” dla przedszkolaków.

Podczas ostatnich zajęć 4 kwietnia z cyklu „Poznajemy Ziemię przez zmysły” dzieci  sprawdzały co jest na naszej planecie.  Uczestnicy (dzieci wraz z rodzicami) stworzyli piękne, twórcze prac, na których widać  to z czego stworzona jest Ziemia- oceany, jeziora, drzewa, chmury, plaże lasy, trawy.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zapraszamy uczniów do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, propozycje na marzec 2016r. z siedzibą na ulicy Kościuszki 14 w Opolu

 Zapraszamy uczniów do  Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej w Opolu,
propozycje na marzec 2016r. z siedzibą na ulicy Kościuszki 14 w Opolu

Akcje czytelnicze:
PBW Opole: ”Zaczytani”– wielka zbiórka książek dla dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka oraz hospicjum. Więcej informacji na stronie
www.pedagogiczna.pl
PBW Opole: „Zaadoptuj książkę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu posiada książki, które poszukują nowego domu. Każdy kto odwiedzi bibliotekę będzie mógł wybrać sobie książkę i wziąć do domu.

Konkursy:
PBW Opole: „Konkurs na najlepszą gazetkę szkolną oraz na najlepszy blog szkolny województwa opolskiego”. Trwa od 28.12.15 r. – 27.05.16 r.
PBW Opole: „Przyłapani na czytaniu” konkurs fotograficzny. Trwa od 31.12.15 r. – 06.05.16 r.

Wystawy:
PBW Opole: Wystawa prac malarskich wykonanych przez uczniów gimnazjum Zespołu Szkół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, pod kier. Bożeny Szwajkowskiej-Krauze. Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia 2016 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama