PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Zapraszamy na Festyn Szkolny, który odbędzie się 2 czerwca 2017r. od 9:00-14:00

 

PostHeaderIcon Finał V Festiwalu Artystycznego Ogrody Talentów

Zespół Dylemat pod opieką pani Urszuli Bartczak zdobywa dla PSP nr 1 statuetkę Szkoły Promującej Młode Talenty. Dnia 8 maja 2017 roku odbył się w Filharmonii Opolskiej finał V Festiwalu Artystycznego Ogrody Talentów, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Urząd Miasta Opola.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Odyseja umysłu 2017r.

Nasi uczniowie Wicemistrzami Europy
Drużyna Odyseuszy w składzie Sonia Kucharska, Amelia Lizoń,  Joanna Nowak, Patrycja Pelon, Helena Szweda, Julia Wojdyła na 25 Eurofestiwalu Odysei Umysłu na Białorusi odniosła ogromny sukces zdobywając tytuł wicemistrzów Europy. W drużynowym Miksie z Rosją i Stanami Zjednoczonymi, rozwiązały problem festiwalowy, którego treść otrzymały na miejscu. Pokonując bariery językowe,  dzieci zapoznały się nawzajem z bajkami ze swoich krajów i „połączyły umysły” po to by stworzyć swoją własną oryginalną międzynarodową baśń. Festiwal Europejski odbywał się od 23 do 28 kwietnia  w Młodzieżowym Ośrodku Zubronok nad malowniczym jeziorem Narocz.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Narodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa
Dnia  8 maja 2017 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Dominika Jasińska, Alicja Machalska, Magdalena  Mikłuszka, Magdalena Rudy, Michał Czerezdecki i Kacper Doszczak wziął udział w uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, która odbyła się pod  Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Władze miasta i regionu, przedstawiciele służb mundurowych oraz młodzież z opolskich szkół wraz z mieszkańcami oddali hołd bohaterom II wojny światowej.

 

PostHeaderIcon Projekt „Z Ekologią Za Pan Brat”

Projekt edukacyjny „Z ekologią za pan brat” realizowany był ciągu roku szkolnego 2016/2017. Projekt skierowany był do uczniów klas 1-2. W realizacji programu zaangażowani byli również rodzice. Główna myśl przyświecająca realizacji projektu zakładała poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi, doskonalenie umiejętności obserwacji przyrody ożywionej i nieożywionej, wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W PIŁCE RĘCZNEJ.

Kwiecień był miesiącem, w którym nasi mali szczypiorniści, osiągali ogromne sukcesy zarówno w Opolu, na terenie naszego województwa, jak również poza nim. Wielkie gratulacje należą się chłopcom z rocznika 2006. Nasi najmłodsi szczypiorniści awansowali bowiem do Finału Mini Handball Ligii organizowanego przez klub sportowy ORZEŁ OPOLE, oraz zajęli II miejsce w Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora organizowanym przez SP nr 4 w Ziębicach, w województwie dolnośląskim. Ważną informacją jest również fakt, iż w szeregach uczniów naszej szkoły posiadamy już mistrzów województwa. Są to: Przemysław Stachera klasa VI B, Andrzej Matysiak VI A, Andrzej Molewko VI A, Damian Górniak VI A, oraz Paweł Gałwa z klasy Va  GRATULUJEMY!!!

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Z okazji Narodowego Święta Konstytucji

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji dnia 5 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej przygotowana przez uczniów klas piątych i szóstych pod opieką pani Katarzyny Trojanowskiej. Uczniowie przygotowali Galerię Postaci Historycznych wzbogaconą o prezentację komputerową profesjonalnie przygotowaną przez Łukasza Kołodzieja z klasy VI C.

 

PostHeaderIcon VII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ

VII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ.  Odbył się 25 kwietnia 2017 roku w PSP nr 5 w Opolu. Jak co roku udział w festiwalu zadeklarowało około sześćdziesięciu wykonawców z całego województwa opolskiego: solistów i grup wokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat - Junior oraz solistka Barbara Kuśmińska z klasy IIa.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

 

PostHeaderIcon Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne

WOJEWÓDZKIE KONFRONTACJE MUZYCZNE
Dnia 27 kwietnia 2017 roku zespół wokalny Dylemat prowadzony przez panią Urszulę Bartczak wziął udział w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych organizowanych przez opolski MDK. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły zespoły z całego województwa. Dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki: „Pół kroku stąd” z filmu Vaiana oraz Chodź, pomaluj mój świat” z rep. 2 plus 1zdobywając III miejsce. Gratulacje!

 

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama