PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Ferie zimowe 2017r.

 

PostHeaderIcon Projekt Młodzi Odkrywcy

31 stycznia w ramach projektu grupa czterdziestu uczniów brała udział w zajęciach warsztatowych w Teatrze Lalki i Aktora im. A Smolki w Opolu. Podzieleni na grupy mieli możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez aktorów i związanych z ruchem scenicznym, kostiumografią, podjęli próbę inscenizacji wybranej baśni. Po warsztatach uczestniczyli w spektaklu „Trzej muszkieterowie”:

 

PostHeaderIcon Spotkanie z wolontariuszkami programu AISEC

Spotkanie z wolontariuszkami programu AISEC
2 lutego w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z równie niezwykłymi osobami. Celine, Hutri oraz Anytha to tegoroczne wolontariuszki pracujące w ramach projektu organizacji AISEC o tytule: „Discover Lower Silesia”. Właśnie z tej okazji zawitały one w naszej szkole przekazując podstawowe informacji o państwach z których pochodzą: Malezji, Indonezji i Ghany. Mówiły o swoich zwyczajach i tradycjach oraz o problemach swoich regionów. Oczywiście zadawaliśmy pytania w języku angielskim. To spotkanie dostarczyło wszystkim uczniom i nauczycielom wiele rozrywki i wiedzy. Uświadomiło nam, że warto uczyć się języka angielskiego, by móc porozumieć się z osobami z całego świata!

 

PostHeaderIcon Dzień Bezpiecznego Internetu 7 lutego 2017r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) realizatorów unijnego programu Safer Internet.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon IX FESTIWAL PIOSENKI OBCOJEZYCZNEJ ŚPIEWAJMY RAZEM

Dnia 1 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Opolu odbył się IX Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, na który przyjechały zespoły wokalne i soliści z różnych stron województwa opolskiego. Chociaż dominowały piosenki w języku angielskim można było usłyszeć również repertuar niemiecki. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat pod opieką p. Urszuli Bartczak

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon W dniu 25.01.2017 r. w naszej szkole odbywały się popołudniowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze „Mali odkrywcy”

W dniu 25.01.2017 r. w naszej szkole odbywały się popołudniowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze „Mali odkrywcy” dla dzieci pięcio i sześcioletnich. Dzieci mogły poznać grę królów-szachy, pobawić się z nauczycielami w gry matematyczne oraz wykonać ciekawe eksperymenty pod opieką członków koła przyrodniczego. Wszyscy nasi mali Goście za zaangażowanie w warsztatach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zapraszamy po raz kolejny już 11 marca w Dzień Otwarty Szkoły.

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych 25.01.2017r. w godzinach 17.00-18.00

 

PostHeaderIcon OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”.

OPOLSKI PRZEGLĄD MUZYCZNY „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Już po raz trzeci w Studenckim Centrum Kultury, dnia 18 stycznia 2017r. odbył się konkurs kolędowy ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE. Opolski przegląd miał formę wspólnego śpiewania. Cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ można było wysłuchać ponad sześćdziesięciu prezentacji kolęd ze szkół podstawowych z całego województwa. Wykonawcy, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i skłonili odbiorców do największej refleksji, mogli zdobyć najwyższe wyróżnienie GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ (zaprojektowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu), najlepsi uczestnicy otrzymali wyróżnienia I stopnia.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYSTAWA POPLENEROWA NA DWORCU PKP W OPOLU z cyklu "Stacja Opole Główne"

WYSTAWA POPLENEROWA NA DWORCU PKP W OPOLU z cyklu "Stacja Opole Główne"
W dniu 17 stycznia 2017 roku Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa otworzył na dworcu głównym PKP w Opolu wystawę poplenerową. Od kilku lat w Dobrej artyści z całej Polski przyjeżdżają by malować okoliczne zabytki architektury i przyrody. W tym roku zaproszono również artystów czeskich a plener malarski zyskał charakter międzynarodowy. Wystawę na Dworcu PKP Opole Główne można oglądać przez dwa tygodnie. Wystawa jest częścią obchodów 800-lecia Opola. Zespół wokalny Dylemat pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak miał zaszczyt wystąpić z krótkim koncertem inaugurującym wystawę dzięki zaproszeniu wystosowanym przez p. Ludmiłę Sobolewską z ZPAP. W programie znalazły się kolędy i piosenki o charakterze świątecznym. Dziewczynki mogły poznać rodzimych artystów, wspólnie z rodzicami podziwiać ich prace. To było bardzo udane popołudnie. Więcej informacji i zdjęcia pod adresem: http://radio.opole.pl/101,184517,obrazy-bedzie-mozna-obejrz&#x2026

 

PostHeaderIcon WIELKI FINAŁ WOŚP

WIELKI FINAŁ WOŚP
W niedzielę 15 stycznia 2017 roku odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas koncertu na scenie przy pl. Wolności na naszą szkołę reprezentowała finalistka Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Hanna Bartczak z III b, klasy p. Jolanty Langos-Stępień.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama