PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 25 kwietnia odbędzie się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

  • 4 lekcja: klasy 4–7,
  • 5 lekcja: klasy 1–3.

 

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria MUZYKA

W ostatnim dniu festiwalu – 11 kwietnia 2018 r. na scenie pojawili się wokaliści, około 60 prezentacji. Wśród rozśpiewanych artystów pojawiły się: solistka Wanessa Mocza oraz dziewczyny z zespołu wokalnego „Dylemat” w składzie (od lewej):

Martyna Kłobut, klasa VIIb
Malwina Kulbacka, klasa VIIb
Dominika Kmiotek, klasa VIIb
Oliwia Bronowicka, klasa VIIc
Wanessa Mocza, klasa VIIc
Katarzyna Chrobak, klasa VIIb
Ewa Sadlo, klasa VIIb.

Dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Śpiewam i tańczę” a Wanessa utwór z rep. Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”.

Do finału dostał się zespół Dylemat, który zaśpiewa w filharmonii Opolskiej 15 maja 2018 r. Oprócz zespołu zobaczymy również „Facetów w czerni” i duet tancerzy. To pierwszy raz, kiedy nasza szkoła została wyróżniona w każdej z kategorii. Mamy powód do dumy i radości. Nasza szkoła to wielka kuźnia talentów!

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria TANIEC

10 kwietnia 2018 r. to kolejny dzień zmagań artystycznych naszych uczniów. Wśród 30 tancerzy pojawili się uczniowie nie tylko szkół podstawowych, gimnazjalnych ale i ponadgimnazjalnych miasta Opola. W drugim dniu festiwalu głównym celem była promocja artystycznych działań młodych opolan oraz odkrycie uczniowskich talentów w dziedzinie sztuki – tańcu. Z układem tanecznym „Co mi w duszy gra” wystąpiła Hanna Bartczak z klasy IVb a „Oberka” przygotował duet Martyna Kłobut z klasy VIIb i Antoni Krzymiński z klasy VIb.

Wszystkim reprezentantom dziękujemy za urocze występy a w koncercie finałowym 15 maja 2018 r. w Filharmonii Opolskiej zobaczymy Martynę i Antka. Gratulacje!

 

 

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria TEATR

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosił uczniów opolskich szkół do udziału w szóstej edycji Festiwalu Artystycznego odbywającego się w trzech kategoriach: teatr, taniec i muzyka.

Dnia 9 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z klasy VIIc o wdzięcznej nazwie „Faceci w czerni” wzięła udział w festiwalu. Chłopcy przygotowali pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak pantomimę „Ewolucja tańca”. Efekt przeszedł nasze oczekiwania! Jesteśmy w finale. Chłopcy! Dziękujemy za ciężką pracę i gratulujemy!

Skład grupy (od lewej):
Dominik Kamiński
Dawid Letki
Michał Branicki
Paweł Karpowicz
Jan Harupa.

 

PostHeaderIcon SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW – koncert laureatów

W dniu 6 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert laureatów Szkolnego Festiwalu Talentów. Oprócz nagrodzonych wystąpili gościnnie „Faceci w czerni” – grupa teatralna z klasy VIIc, której opiekunem jest p. Urszula Bartczak. Ich pantomima – „Ewolucja tańca” wywołała spontaniczną reakcję zgromadzonej publiczności. Wszyscy świetnie się bawili.


Po występie, zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. W tym roku Rada Rodziców PSP nr 1 zasponsorowała finalistom bilety do kina oraz talony na lody. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs PCK

W dniu 12 kwietnia w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI edycji Wojewódzkiego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża ph. „Człowiek i Jego Środowisko”, skierowanego do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest:

  • inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dotyczącej środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie
  • kształtowanie zachowań i warunków życia sprzyjających poprawie i ochronie zdrowia oraz ochronie środowiska naturalnego
  • kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.

Etap szkolny, pozwalający wyłonić reprezentantów naszej szkoły na etap rejonowy, został przeprowadzony na podstawie załączonego testu. Wzięło w nim udział 26 uczniów.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się w maju zakwalifikowało się 3 siódmoklasistów:

  1. Adam Szyszka – klasa 7b
  2. Jan Harupa – klasa 7c
  3. Mateusz Kowalowicz – klasa 7b.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

 

 

 

PostHeaderIcon IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS”

16 marca odbyła się w naszej szkole IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2018. Brało w nim udział 23 naszych uczniów.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon PODSUMOWANIE PROJEKTU DLA KLAS V-TYCH

Co roku w połowie marca obchodzimy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, któremu towarzyszy projekt dla klas V-tych „Irlandia – wyspa zielona”. W tym roku do konkursu podsumowującego projekt stanęły trzy klasy V-te. Bezapelacyjnie wygrała reprezentacja klasy Vb uzyskując wielopunktową przewagę nad klasami Va i Vc. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU WIEDZY ASTRONOMICZNEJ

6 marca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Konkurs Wiedzy Astronomicznej. Trzynaścioro uczniów klas VI–VII przez 90 minut, zmagało się z niezwykle trudnymi zadaniami, z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Uczniowie z klasy VIIb zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 20 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą z astronomii, uzyskali bardzo dobry wynik (ponad 75% poprawnych rozwiązań).

Łukasz Kołodziej zdobył II miejsce a Kacper Doszczak – III miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody lunetę i lornetkę.

Gratulacje dla Łukasza Kołodzieja i Kacpra Doszczaka oraz ich opiekuna p. Iwony Szewczyk.

 

 

PostHeaderIcon 27 FINAŁ OGÓLNOPOLSKI ODYSEI UMYSŁU

W miniony weekend 24–25 marca odbył się Finał Odysei Umysłu.

226 drużyn, około 1500 najbardziej kreatywnych Odyseuszy z całej Polski przyjechało do Gdyni, aby przedstawić rozwiązanie problemu długoterminowego.

Odyseusze: Barbara Czerwiak, Zofia Heleniak, Pola Plamitzer, Olgierd Garbowicz, Mateusz Kostur, Natalia Nowosielecka, Olivia Grudzińska wystąpili w kolejnym etapie konkursu, prezentując rozwiązanie problemu: „Nieziemska miejscówka”. Podczas konkursu zespół musiał się zmierzyć z Problemem spontanicznym zadaniem – niespodzianką, którego treści nie znał do ostatniej chwili a rozwiązanie stworzył w kilka minut. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Godnie reprezentowali Opole i opolską Jedynkę.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Ziembik oraz Rodzicom za finansowe wsparcie. Jesteśmy wdzięczni naszym nauczycielom za wyrozumiałość podczas przygotowań oraz wsparcie finansowe na kiermaszu, na którym udało nam się zebrać 730 zł.

Gratulujemy Odyseuszom oraz ich trenerom p. Iwonie Szewczyk oraz p. Ewie Holc.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32