PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Programu wyrównywania szans edukacyjnych "DOBRY START".

Programu wyrównywania szans edukacyjnych "DOBRY START"
dla dzieci zamieszkałych w Opolu,
uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017
do klas pierwszych szkół podstawowych

1. Pismo - przekazanie uchwał.pdf (kliknij)

2. Uchwała_Rady-Misata-Opola_Program.pdf (kliknij)

3. Uchwała_Rady-Miasta-Opola_Regulamin.pdf (kliknij)

 

PostHeaderIcon Organizujemy Giełdę Podręczników Szkolnych

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!!!  

ORGANIZUJEMY GIEŁDĘ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

 

 22 CZERWCA 2016r. 5 lekcja II piętro 
organizujemy giełdę podręczników szkolnych.
Zwracamy się z prośbą do rodziców uczniów o wycenę
podręczników i zaopatrzenie dzieci w pieniążki na zakupy.


 

PostHeaderIcon Wystawa Instrumentów Perkusyjnych

WYSTAWA INSTRUMENTÓW PERKUSYJNYCH
Dnia 21 czerwca 2016 r. na parterze naszej szkoły można było podziwiać prace uczniów klas czwartych powstałe na zajęciach muzyki. Uczniowie realizowali projekt Instrumenty Perkusyjne. Po omówieniu podziału, budowy i posłuchaniu brzmienia perkusji, każdy budował instrument perkusyjny wg własnego pomysłu wzorując się na oryginałach. Bardziej zaangażowani uczniowie mogli zagrać na swoim rękodziele, lub wymyślić ciekawą prezentację: wiersz, piosenkę, itp.Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, niestety przekładało się ono na wysoki poziom decybeli. Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły (zwłaszcza tym mającym gabinety na parterze) za cierpliwość i wyrozumiałość.

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Projekt Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”

Zawody szachowe uczniów klas 2
Od 1 września tego roku szkolnego cała klasa 2 „c” uczy się gry w szachy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”. Prowadzącym zajęcia jest pan Juliusz Trusz. Programem objęto uczniów klas drugich. Przez cały rok szkolny uczniowie poznawali tajniki królewskiej gry. Pod koniec roku szkolnego zorganizowaliśmy turniej szachowy, w którym udział wzięli uczniowie klas drugich. Walka była emocjonująca, zawodnicy grali na czas- 10 minut na zawodnika- mecz- rewanż.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Opolskie Orły 2016

OPOLSKIE ORŁY już po raz XX trafiły do najlepszych uczniów naszego miasta. Uroczystość odbyła się w dniu 14.06.2016r. Uczniowie zostali zaproszeni wraz z rodzicami i nauczycielami na coroczną galę wręczenia nagród przez opolskiego kuratora oświaty dla laureatów konkursów wojewódzkich. Nagrodzonych została czwórka uczniów z z naszej szkoły:

 


Michał Marciniak – laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Jan Machalski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Patrycja Pelon  – laureatka Międzynarodowego Turnieju Szermierczego
Sonia Rup – laureatka Międzynarodowego Turnieju Szermierczego „Rybnik Cup”
Uczniowie otrzymali symbol ORŁÓW OPOLSKICH Piórko Orła oraz dyplomy. GRATULACJE!!!

 

PostHeaderIcon Spotkanie z bajkopisarką Aldoną Pydych w Bibliotece szkolnej

Spotkanie z bajkopisarką Aldoną Pydych
Dnia 10 czerwca o godzinie 12.00 w naszej bibliotece
odbyło się spotkanie czytelników z panią Aldoną Pydych, która czytała swoje wiersze, opowiadała o historii ich powstania oraz o początkach swojej drogi twórczej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym jak wygląda proces wydawania książek. Pytali o ulubionych autorów pani Aldony. Zainteresowani zakupili książki, na których autorka złożyła  dedykacje i obiecała odwiedzić nas jeszcze w przyszłym roku szkolnym.

 

PostHeaderIcon Spotkanie z przyrodą 2016r.

Spotkanie z przyrodą 2016r.
7 czerwca  już po raz kolejny zrealizowano w naszej szkole projekt „Spotkanie z przyrodą”,
którego program był w tym roku niezwykle urozmaicony. Dzień rozpoczęto „Wakacyjnym laboratorium”, czyli pokazem eksperymentów przygotowanym przez członków kół przyrodniczych, skierowanym do uczniów klas I – III. Widzowie mieli okazję zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń, m.in.: wulkan, znikający atrament, herbatkę na letnisku, dowiedzieli się jak z herbaty można zrobić coca colę,  jak działa elektrownia wiatrowa i słoneczna.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Festyn z Okazji Dnia Dziecka 2016r.

1 czerwca- ŚWIETO WSZYSTKICH DZIECI. W naszej szkole, Rada Rodziców oraz nasi nauczyciele przygotowali dla nas dzień pełen zabaw i niespodzianek. Była dmuchana zjeżdżalnia, trampolina z siatką, cymbergaj i jazda na byczku. Nauczyciele zorganizowali nam zawody sportowe, licytację prac plastycznych i malowanie buziek. Każdy otrzymał w prezencie bony na pyszne lody, soczek i kiełbaskę z grilla. Bawiliśmy się wspaniale bo dopisała nam piękna pogoda. Bardzo dziękujemy naszym rodzicom, nauczycielom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do  zorganizowania nam cudownego dnia w naszej szkole. Szczególne podziękowania składamy na ręce przewodniczącej  Rady Rodziców p. Bibiany Kowalowicz, całego Prezydium i rodzicom, którzy bezinteresownie poświęcają czas przy organizacji kiermaszy oraz imprez. Dziękujemy bardzo. Uczniowie szkoły.

 

PostHeaderIcon Sportowy Dzień Dziecka – Euro 2016

Sportowy Dzień Dziecka – Euro 2016
Zmagania sportowe organizowane przez ks. Jerzego Kostorza weszły już na stałe do szkolnego kalendarza, tym razem 16 ekip z Opola i okolic mierzyło swe siły 2 czerwca na stadionie Odry. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w meczach piłkarskich, przeciąganiu liny i konkurencjach biegowych, ostatecznie zajęli  7 miejsce. Dobrą postawę naszych dziewcząt i chłopców docenili organizatorzy przyznając puchar i całkiem sporo nagród…

 

PostHeaderIcon Dziedzictwo Kulturowe Śląska Opolskiego

„Dziedzictwo Kulturowe Śląska Opolskiego-odczuwam, działam, poznaję” to innowacja pedagogiczna realizowana w ramach lekcji historii w klasach piątych. W tym roku uczniowie wzięli udział w wycieczkach historycznych, w czasie których poznawali historię Opola. Odbyła się wycieczka do „Studni św. Wojciecha” i kaplicy znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Zwiedzano szlak bram średniowiecznego Opola oraz  zabytki  miasta:  kaplicę  z sarkofagiem  Jana Dobrego w Katedrze Opolskiej, Mauzoleum Piastów Opolskich w kościele Franciszkanów oraz  Wieżę  Piastowską.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama