foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Gościmy

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

15 listopada 2019 roku odbył się koncert „Opole śpiewa pieśni Moniuszki”. Zespół wokalny „Dylemat” pod dyrekcją p. Urszuli Bartczak gościł w auli PSP nr 5 w Opolu na ul. Majora Hubala. Już od godz.16.00 chóry i zespoły wokalne z opolskich szkół działające pod patronatem Stowarzyszenia „Opolszczyzna Śpiewa” spotkały się na próbie generalnej. Po chwili odpoczynku o 18.00 koncert rozpoczął się występem zespołu Pieśni i Tańca – Opole Podziwialiśmy pięknego Poloneza a następnie Mazura Stanisława Moniuszki.
W pierwszej części koncertu zaprezentowano pieśni St. Moniuszki, które oprócz współpracujących chórów wykonali: Zespół Wokalny - Canto con Gioia i wokalistka a jednocześnie prowadząca koncert p. Anna Płaczek. Aranżacje pieśni i akompaniament przygotował p. Cezary Cesarz.
W drugiej części obecni na widowni goście zostali zaproszeni do wspólnego wykonania pieśni patriotycznych. Występ przyjęto z wielkimi owacjami a chóry zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami i cukierkami.

W środę 13 listopada 2019 roku od godz. 17.00 do 20.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się finał Festiwalu Piosenki Ekologicznej połączony z Koncertem Mistrzów. Konkurs organizowany był przez opolski MDK w ramach projektu Wspólna akcja segregacja – w gminach Opole, Komprachcice i Turawa. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego
Uczestnikami festiwalu byli wyłącznie soliści w kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VIII szkół podstawowych. Eliminacje odbyły się elektronicznie po przesłaniu pliku mp3 z roboczym nagraniem własnego wykonania piosenki o tematyce ekologicznej w języku polskim.
Do finału zakwalifikowały się dwie reprezentantki naszej szkoły:
Kalina Szczepańska z klasy III b – zaśpiewała piosenkę „Ziemia – zielona wyspa” zdobywając II miejsce oraz Hanna Bartczak z klasy VI b. Piosenką „Do kosza” wywalczyła III miejsce.
Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Dnia 10 października 2019 roku Stowarzyszenie „Opolszczyzna śpiewa” zorganizowało warsztaty wokalne prowadzone przez p. Cezarego Cesarza. Już od godz. 9.30 w PSP nr 5 w Opolu nasz zespół wokalny „Dylemat” i dzieci z opolskich chórów doskonaliły technikę wokalną na pieśniach ojca polskiej opery narodowej oraz utworach patriotycznych. Pan Cezary przygotował nowoczesne aranżacje pieśni, które ćwiczyliśmy z zapałem w ciepłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy!

Akademia z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła się uroczyście od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu polskiego. Następnie wysłuchaliśmy przedstawienia słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy VI b i zespół wokalny z solowym występem Szymona Bartczaka, który wykonał na saksofonie „Pieśń Legionów”. Pola Plamitzer zaprezentowała wiersz, którego recytacją zdobyła drugie miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej.

W Dniu Pluszowego Misia uczniowie klas 2 i 3 pochwalili się własnoręcznie przygotowanymi misiami Theo. Miś Theo jest bohaterem podręcznika „Ich und du”, z którego uczymy się na języku mniejszości niemieckiej.

 

Nasza Malwina z klasy VIc wystąpi jako jedna z 10 finalistów programu stacji TVN „Mam talent”. Oglądamy i kciuki trzymamy w najbliższą sobotę o godzinie 20.00.

Dnia 14 listopada 2019 roku, w gościnnych progach Muzeum Śląska Opolskiego, odbył się szesnasty finał konkursu recytatorskiego, który organizuje nasza szkoła, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, pod patronatem muzeum. Laureaci etapów szkolnych z czternastu szkół Opola zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze, które oceniło jury składające się z opiekunów przybyłych na konkurs uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Dobrochna Kantorowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Pola Plamitzer uczennica klasy VII B z naszej szkoły zajęła drugie miejsce, a Iga Dziadkiewicz z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego TAK - trzecie. Konkurs uświetniły występy zespołu wokalnego z naszej szkoły, który zaprezentował się z repertuarem patriotycznym. Pragniemy podziękować wszystkim szkołom zgłoszonym do konkursu: PSP nr 2, PSP nr 7, PSP nr 8, PSP nr 9, PSP nr 11, PSP nr 15, PSP nr 20, PSP nr 24, PSP nr 25, PSP nr 26, PSP nr 29, PSP nr 33 oraz Zespół Przedszkolno-Szkolny TAK. DZIĘKUJEMY!!!

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.