PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Misjonarka z Afryki w naszej Szkole

Misjonarka z Afryki w naszej Szkole
„Ale oni mają fajnie! Mogą wchodzić na drzewa po banany! I jeszcze oglądają delfiny na żywo i kiedy chcą! Ja też bym tak chciał!” – krzyczeli chłopcy w jednej z drugich klas, kiedy Siostra Dawida, misjonarka z Gambi w Afryce początkiem września br., przed samym powrotem na Czarny Ląd gościła w PSP 1 w Opolu, opowiadając dzieciom z klas II i III o swojej pracy, o Afrykańczykach, ich kraju, życiu, kulturze… Dzieci były urzeczone pięknem i bliskością gambijskiej przyrody, lecz w miarę ukazywania się kolejnych zdjęć, na których widniały środki transportu i stan dróg w małych miejscowościach, sposób i częstotliwość jedzenia u dzieci, system uczenia się i przybory szkolne oraz pomoc rodzicom w pracy, krzyki dzieci powoli milkły…Potem Siostra pokazała dzieciom zdjęcia szkół: bogatsza, murowana, z podręcznikami…i biedniejsza, pod zadaszeniem z liści, skromniejsze mundurki, zeszyty… „W której szkole Siostra pracuje?” – wykrzyknął Michał z pierwszej ławki. „Aaa… Na pewno w tej biedniejszej” – sam sobie odpowiedział, zanim jeszcze s.Dawida zdążyła otworzyć usta. Pomodliliśmy się za misjonarzy, podziękowaliśmy Siostrze i miejmy nadzieję, że to spotkanie rozbudzi w nas pragnienie niesienia pomocy najpierw sobie wzajemnie, a później i innym. s.Sara

 

PostHeaderIcon Halloween 2016 oraz spotkanie z przedszkolakami

Dnia 28 pazdziernika odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę z okazji obchodów Halloween. Dzieci mogły przebrać się w kostiumy które nawiązywały do Halloween ale nie tylko. Tego dnia przebrana była prawie cała szkoła. W klasach 1-3 pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa 2b, w której przebrane było każde dziecko. Dzieci przygotowały również dekoracje, które nadały Halloweenowego klimatu. Drugie miejsce zajęły klasy: 3b, 3c, 3d. Trzecie miejsce zajęły klasy: 3a, 2e, 1b. W klasach 4-6 pierwsze miejsce zdobyła klasa 4a. Drugie miejsce zajęła klasa 4c a trzecie miejsce w konkursie zdobyły klasy 4c oraz 6c. Klasy, które zajęły pierwsze miejsce otrzymały słodkie nagrody. W klasach 4-6 zorganizowano również projekt „My Halloween Monster” w którym to dzieci rysowały i opisywały w języku angielskim Halloweenowego  stworka. Dziękujemy za udział i GRATULUJEMY!

 

 

Spotkanie z przedszkolakami Halloween 2016
Tuż przed dniem Halloween zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z opolskich przedszkoli na spotkanie w klimacie święta duchów. Razem z nimi bawiliśmy się, śpiewaliśmy, graliśmy i tworzyliśmy stworki, które z pewnością przydały się na Halloween. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli języków obcych, na kolejne będziemy zapraszać  już wkrótce.

 

PostHeaderIcon Bicie rekordu Guinnessa

Bicie rekordu Guinnessa
W poniedziałek 18 października 2016 roku,  piętnaścioro  uczniów klas IV – VI naszej szkoły, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej  przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzieci  przyłączył się do bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Całe wydarzenie trwało zaledwie pół godziny i rozpoczęło się tuż po godzinie  12.00 w  sali gimnastycznej w PSP nr 21. Wszyscy, przez 30 minut prowadzili na fantomach resuscytację, przyczyniając się tym samym do pobicia zeszłorocznego rekordu. Bardzo dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w akcji i pokazały, że potrafią ratować ludzkie życie. Pamiętajmy, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze niż nie udzielenie pomocy.

 

PostHeaderIcon Uroczystości w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny- 18.10.2016.

Uroczystości w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny- 18.10.2016.
Laureatka XII edycji międzyszkolnego  konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej Magdalena Mikłuszka, uczennica klasy VI B oraz pani Katarzyna Trojanowska zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystościach 80. rocznicy pierwszego zjazdu Polaków na Górze św. Anny. Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej przez Wicemarszałka Województwa Opolskiego Stanisława Rakoczego, a w części artystycznej, uświetniającej program obchodów,  nasza uczennica   zaprezentowała fragment „Góry Chełmskiej” Norberta Bończyka.

 

 

PostHeaderIcon XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Zapraszamy uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych miasta Opola
do wzięcia udziału
w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej
organizowanym z okazji Święta Niepodległości.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. Eliminacje szkolne organizowane są przez Szkolne Komisje Konkursowe, które zgłaszają dwóch zwycięzców do II etapu międzyszkolnego do dnia 3.11.2016 roku. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ( imię i nazwisko uczestnika i opiekuna, autor i tytuł utworu, szkoła)

2. Eliminacje II etapu i finał konkursu odbędą się  10.11.2016  roku o godzinie 11.00 w siedzibie głównej Muzeum Śląska Opolskiego.

Konkurs organizowany jest przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Opolu pod patronatem Muzeum Śląska Opolskiego

W eliminacjach szkolnych konkursu wzięło udział  dziesięcioro uczniów z klas IV i VI. Naszą szkołę w Muzeum Śląska Opolskiego na konkursie międzyszkolnym będzie reprezentować Magdalena Mikłuszka i Kinga Jonczyk.

 

PostHeaderIcon Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy uroczyście 13 października. Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy IIc, IId, IIIc przygotowani przez p. A. Grabińską, p.M.Tracz, p. A. Raniczkowską oraz dziewczyny z zespołu wokalnego p. U. Bartczak, które również tańczyły. Uczniowie klas III c i IV b własnoręcznie z pomocą p. M. Sobolewskiej i p. A. Raniczkowskiej wykonali drobne upominki z naturalnych produktów jesiennych dla wszystkich pracowników szkoły.W wyniku XVI Plebiscytu na Super Goga Jedynki organizowanego przez p. D. Polit- Szczotkę tytuł Nauczyciela Kumpla otrzymał p. J.Trusz, Nauczyciela Kosy p. E.Pasternak, Nauczyciela Mistrza p. B.Baran. Gratulujemy! Mieliśmy okazję poznać skład nowego Samorządu Szkolnego, którego opiekunem została wybrana p. M. Otorowska.

 

 

PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej

 

PostHeaderIcon 30 września 2016r. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!!!

 

PostHeaderIcon Europejski Dzień Języków 2016r. European Day of Languages 2016

Europejski Dzień Języków
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ).
To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się pogadanki, quizy i zajęcia (także prowadzone przez uczniów) przybliżające tematykę języków obcych - przede wszystkim tych, których uczymy się w „Jedynce”. Korytarze szkolne ozdobiły  wystawy przedstawiające nasze prace wykonane na zajęciach z języków obcych.   

 

PostHeaderIcon Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama