PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon XIII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ MIKROFON I TY

Dnia 23 maja 2018 roku w PSP nr 5 w Opolu odbył się XIII Festiwal Piosenki Polskiej Mikrofon i Ty. Udział w festiwalu wzięli: solistka Hanna Bartczak z klasy IVb oraz zespół wokalny Dylemat pod kierunkiem pani Urszuli Bartczak. Wśród wielu solistów i grup wokalnych z całego województwa opolskiego udało nam się wyśpiewać II miejsce dla zespołu i III miejsce dla solistki. Wielkie brawa!

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYNIKI XI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Konkurs Świetlik od lat popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PROGRAM „ZA ŻYCIEM”


PROGRAM „ZA ŻYCIEM”

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w Mieście Opolu.


Informacje o programie

Program uprawnia do wsparcia ogólnorozwojowego dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku 0-3 lat.

Więcej…

 

PostHeaderIcon SUKCES NASZEGO SIÓDMOKLASISTY!!!

Dnia 22 maja odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Turnieju ph. „Człowiek i Jego Środowisko” organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż przy współpracy z Opiekunami Szkolnych Kół PCK i nauczycielami biologii. Celem konkursu jest inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dot. środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych podczas etapu szkolnego: Jan Harupa, Mateusz Kowalowicz i Adam Szyszka. Podczas etapu rejonowego musieli zmierzyć się z dużą konkurencją.
Każdy uczestnik otrzymał test pisemny, składający się z 30 pytań. Adam Szyszka otrzymał największą ilość punktów i tym samym wygrał etap rejonowy. Wraz z dwoma laureatami zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!

 

 

 

PostHeaderIcon DNI OPOLA

Dnia 19 i 20 maja 2018 roku wszyscy laureaci VI Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty zostali zaproszeni do występów w ramach Dni Opola. W sobotę można ich było oklaskiwać na scenie przy ul. Barlickiego, a w niedzielę zaprezentowali się na scenie przy Placu Wolności. Dziewczyny z zespołu Dylemat zaśpiewały piosenki polskie takie jak „Chodź pomaluj mój świat” czy „Joszko Broda”. Nasza solistka Wanessa Mocza wystąpiła z pięknym utworem Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody” a chłopcy wśród ogólnego aplauzu pokazywali jak ewoluował przez wieki taniec.

Wszyscy występujący spotkali się z serdecznym przyjęciem, oklaskiwani nie tylko przez zaproszone rodziny, ale też kolegów i koleżanki z naszej szkoły. Aplauz takiej widowni to najlepsza nagroda za trud włożony w przygotowania do konkursu. Dziękujemy!

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ VI FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2018

Zespół wokalny Dylemat, grupa teatralna Faceci w czerni oraz para tancerzy pod opieką pani Urszuli Bartczak zdobywają dla PSP nr 1 statuetkę Szkoły Promującej Młode Talenty. Dnia 15 maja 2018 roku odbył się w Filharmonii Opolskiej finał VI Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Urząd Miasta Opola. W tym roku na koncert finałowy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w trzech kategoriach:

MUZYKA – Zespół wokalny Dylemat:

Więcej…

 

PostHeaderIcon WARSZTATY WOKALNE – „Opole śpiewa na cztery strony świata”

Zespół wokalny Dylemat i uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Urszuli Bartczak brali udział w warsztatach wokalnych. Zaproszeni do nich zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy kochają muzykę i śpiew. Udział był bezpłatny.
Warsztaty odbyły się 8 maja 2018 r. na auli PSP 5 w Opolu. Trwały od godziny 12:00 do 14:30. Prowadziła je znakomita wokalistka gospel - Anna Maria Mbayo - kompozytorka, aranżerka, pedagog i dyrygent wrocławskiego chóru „Gospel Life”. W repertuarze znalazły się piosenki z różnych stron świata w ciekawych, rozrywkowych aranżacjach.
Warto było! Świetna atmosfera, atrakcyjny repertuar, dobra zabawa, śmiech a przede wszystkim świetna muzyka!

 

 

 

PostHeaderIcon WYNIKI XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „ZWIERZAKI”

Jury w składzie:
Urszula Serafin-Noga – artysta plastyk, nauczyciel
Anna Maria Rogowska – artysta plastyk, metodyk, nauczyciel
Adam Werwiński – artysta plastyk, animator kultury
Marian Zwierzchowski – artysta plastyk, designer
dokonało następującego podziału nagród i wyróżnień w kategorii plastycznej:

 

NAGRODY
I – III
Liwia Kowalska PSP 14 Opole, n. Jolanta Kiwilszo
Staszek Szmyt PSP 1 Opole Pracownia Działań Twórczych, n. Małgorzata Sibelska-Raduj
Victoria Janik PSP Staniszcze Małe – Sporok
Szymon Rozpęda PSP 20 Opole, n. Jolanta Lisiecka
Magdalena Madera PSP 14 Opole, n. Jolanta Kiwilszo
Czabaj Emilia PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Sergiusz Wachowski PSP 14 Opole, n. Aldona Bieniek-Papaj
Michał Jurasz PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Iga Byrdak PSP 20 Opole, n. Magdalena Aniszewska

Więcej…

 

PostHeaderIcon „MASTER OF SPELLING”

Uczennica klasy IVd – Kinga Wiesner znakomicie zaprezentowała się w Wojewódzkim Konkursie „Master of Spelling” – zajęła wysokie trzecie miejsce. Najpierw okazała się najlepsza w eliminacjach szkolnych, a pod koniec kwietnia osiągnęła sukces także w finale wojewódzkim. Kinga musiała się wykazać doskonałą znajomością literowania, pisowni i słownictwa w języku angielskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon ZAPYTANIE OFERTOWE

Dyrekcja PSP nr 1 w Opolu zwraca się z zapytaniem do firm gastronomicznych z terenu powiatu opolskiego o ofertę dotyczącą żywienia uczniów w zakresie obiadów na rok szkolny 2018/2019.
Zapytanie dotyczy zarówno posiłków gotowych objętych dotacją jak i możliwość dzierżawy szkolnych pomieszczeń stołówki.
Termin składania ofert upływa z dniem 30.05.2018 r.

Więcej informacji pod numerem telefonu 789 237 790.
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 32