PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam poinformować, że trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIa oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIb dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Należy dodać, że Adam został w tym roku także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIb, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu. Zarówno laureatom, jak i finalistom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 


 

PostHeaderIcon FINAŁ PROJEKTU „AUSTRALIA – W KRAINIE KANGURÓW”

W tym roku narodowemu świętu Australii, które przypada 26 stycznia towarzyszył projekt dla klas VI-tych zatytułowany „Australia – w krainie kangurów”. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje w dowolnej formie na wcześniej przydzielone tematy, m.in. fauna i flora kontynentu, ciekawe postaci ze świata literatury, muzyki czy filmu. Od inwencji, rzetelności oraz zaangażowania uczniów w przekazaniu informacji zależało przygotowanie reprezentacji klas w starciu kończącym projekt. Zespół „Żółwi” z VIa bezapelacyjnie pokonał „Diabły tasmańskie”, reprezentantów klasy VIb.

 

 

 

PostHeaderIcon „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”

 

 

 

 

PostHeaderIcon WIELKI SUKCES ORGANIZACYJNY PSP NR 1 W OPOLU

Na przełomie roku 2017/2018 odbył się Zimowy Festiwal Piłki Ręcznej programu Gramy w Ręczną dla dzieci klas I–IV, w którym nasza szkoła bierze czynny udział. PSP nr 1 była organizatorem Festiwalu na całe województwo opolskie na czele z Bogumiłem Baranem, głównym koordynatorem projektu. W wydarzeniu, które miało miejsce na hali Kompleksu Sportowego Gwardia w Opolu wzięło udział ponad 140 dzieci z różnych szkół województwa opolskiego m.in. PSP w Tułowicach, PSP 21 w Opolu, PSP Kolonowskie, PSP w Otmuchowie, PSP w Strojcu, PSP w Komprachcicach, PSP w Dobrzeniu Wielkim, PSP w Brzegu, PSP nr 1 w Opolu. W programie znalazły się różnego rodzaju zabawy z piłką, tory przeszkód, mały turniej. Dzięki pomocy wspaniałych Rodziców nie zabrakło również poczęstunku dla najmłodszych uczestników.

Więcej…

 

PostHeaderIcon DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W dniu 3 marca 2018 r. odbył się w Naszej Szkole Dzień Otwarty. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach m.in. z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej, zajęciach językowych, zajęciach z plastyki i wychowania fizycznego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon KOLEJNY SUKCES ODYSEUSZY!!!

We Wrocławiu na Eliminacjach Regionalnych drużyna piątoklasistów zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Gdyni w dniach 24–25 marca. Jest to dla nich i dla ich trenera ogromny sukces. Podczas dwóch dni konkursowych będą godnie reprezentować naszą szkołę i nasze miasto.


Więcej…

 

PostHeaderIcon ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY!

 

 

 

 

PostHeaderIcon ZMIANY W PLANIE ZAJĘĆ

Od 5 marca 2018 r. niewielkie zmiany w planie zajęć niektórych klas

zobacz>>

 

 


 

PostHeaderIcon DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 6 LUTEGO 2018 R.

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYSTAWA ZABAWEK

Dnia 15 lutego 2018 roku na parterze naszej szkoły klasy VIIb i VIIc wystawiły samodzielnie wykonane zabawki. Uczniowie konstruowali je podczas zajęć z plastyki. Inspiracją stały się dawne zabawki znalezione podczas wykopalisk w Opolu i okolicach. Wystawa zamyka obchody 800-lecia naszego miasta i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, szczególnie tych najmłodszych.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama