PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon PROGRAMOWANIE W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

Zajęcia z programowania odbywają się raz w tygodniu w klasach drugich i trzecich. Bawiąc się dzieci zdobywają kluczowe kompetencje informatyczne, ale też rozwijają podstawy myślenia matematycznego i logicznego, twórczego działania i planowania. Uczą się pracy zespołowej, podejmowania decyzji i wyciągania wniosków.

 

 

 

PostHeaderIcon OPOLE KREDKĄ RYSOWANE – FINAŁ

Opolski MDK organizuje każdej jesieni plenery rysunkowe dla uczniów opolskich szkół podstawowych. Tegoroczny, wyjątkowy konkurs, bo związany z 800-leciem Opola odbył się 2 października 2017 roku. Zadaniem uczestników było przedstawienie opolskich zabytków a najciekawsze prace zostały wydane w pamiątkowym albumie z okazji 800-lecia Opola.
3 czerwca 2018 roku odbył się wielki finał i wręczenie nagród. Z naszej szkoły wyróżniono dwie prace: Agnieszki Ptak z klasy IVc i Anny Świst z klasy IVb. Kamienice narysowane przez Agnieszkę można podziwiać na ekspozycji przed opolskim MDK – ul. Strzelców Bytomskich.

 

 

 

PostHeaderIcon III MIĘDZYSZKOLNE DZIECIĘCE KONFRONTACJE TEATRALNE

Dnia 4 czerwca 2018 roku grupa teatralna „Faceci w czerni” pod opieką p. Urszuli Bartczak wzięła udział w III Międzyszkolnych Dziecięcych Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez PSP nr 10 w Opolu. W pantomimie „Ewolucja tańca” wystąpili chłopcy z klasy VIIc: Michał Branicki, Jan Harupa, Dominik Kamiński, Paweł Karpowicz i Dawid Letki.
Spotkanie zaczęło się o godz. 9.00 od prezentacji teatralnych przygotowanych przez uczniów zaproszonych szkół oraz gospodarzy. Po występach, grupy zostały zaproszone na obiad. Posileni młodzi aktorzy bawili się dobrze na warsztatach teatralnych z aktorką Teatru Ekostudio oraz robieniu gipsowych masek. Konfrontacje zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i prezentów w postaci pamięci USB. Na pewno będziemy je miło wspominać!

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ PROJEKTU „NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Dnia 26.04.2018 r. odbyło się podsumowanie edukacyjnego projektu „Nasze podróże małe i duże”. W tym dniu odbyły się trzy apele. Pierwszy dla uczniów klas I–III, drugi dla uczniów IV–V i trzeci dla najstarszych uczniów VI–VII.


Uczniowie klas I–III przedstawiali swój kraj omawiając wykonany przez klasę plakat, prezentując wspólnie wykonaną flagę i tym samym zachęcając do nauki języka obcego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE DLA KLAS 1–3

 

W maju odbywały się różne konkursy międzyszkolne dla uczniów klas 1–3. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji.

 

 

 

Były to konkursy:

  • Konkurs ortograficzny reprezentanci: Tomasz Miedziejko klasa 3a i Adam Kostrzewa klasa 3c
  • Konkurs „I ty zostaniesz Pitagorasem” Maja Czech klasa 3b i Oskar Śleziak klasa 3c
  • Konkurs „Wielkie dyktando” Piotr Gałwa klasa 3c
  • Konkurs „Mały omnibus” Antoni Wołczyk
  • Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” nagroda za zajęcie 2 miejsca dla Meriem Boulkroune z klasy 3c.

Mimo, że nie udało nam się w każdym konkursie zająć wyróżnionych miejsc jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ PROJEKTU „KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI”

W kwietniu uroczyście zakończyliśmy projekt dla uczniów klas 1–3 „Kto czyta, nie błądzi”. Uczniowie klasy 3c i 3d przygotowali przedstawienie pt. „Sąd nad książką”. W inscenizacji udowodniliśmy, że książka „... jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając”, a co najważniejsze sąd orzekł że „...z czytania nie wolno zrezygnować!”. Podsumowanie stanowiło też rozstrzygnięcie konkursu dla klas 3 „Piszę”. Uczniowie klas trzecich napisali liczne wiersze, wierszyki, opowiadania i bajki, które można było przeczytać sobie na parterze szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Lena Makar za opowiadanie pt. „Przygody Cuksa i Zozola”, drugie Maciej Gołąbek wiersz „Życie śpiocha, gdy ma focha”, a trzecie Antoś Wołczyk za rymowany wiersz „Nasza klasa”. Każda klasa wykonała także piękne albumy polecanych książek. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas 13 zaśpiewali hymn projektu „Pociąg do książki”.

 

 

 

PostHeaderIcon SPOTKANIA Z PRZEDSZKOLAKAMI

W ramach współpracy z przedszkolami zostały zorganizowane dwa spotkania z grupą „Stokrotki” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia prowadzone w oparciu o innowację z języka angielskiego „Angielski, naturalnie, kulturalnie, plastycznie”.
Pierwsze spotkanie odbyło się w grudniu, gospodarzami spotkania byli uczniowie z klasy IIa wraz z panią Anną Knop i panią Aleksandrą Raniczkowską. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zwyczaje związane z wizytą św. Mikołaja w krajach europejskich. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchały opowieści o hałaśliwej nocy św. Mikołaja i bawiły się w zabawy zgodne z tematyką tym samym poznając angielskie słówka związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie pomogli przedszkolakom wykonać pracę plastyczną. Spotkanie było bardzo sympatyczne i przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnego spotkania.
Na drugie spotkanie przedszkolaki przybyły na zaproszenie pani Aleksandry Raniczkowskiej i klasy IIb. Spotkanie odbyło się tuż przed świętami wielkanocnymi. Przedszkolaki obejrzały film o angielskich wielkanocnych zwyczajach i porównały je z polskimi tradycjami. Nauczyły się angielskiego słownictwa związanego ze świętami. Na koniec zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wykonały koszyczki wielkanocne i otrzymały słodką niespodziankę.

 

 

 

PostHeaderIcon MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „KALIGRAFEK”

W czwartek 17 maja nasi najpiękniej piszący uczniowie klas I, II i III reprezentowali nas w Międzyszkolnym Konkursie „Kaligrafek”. A byli to: Hania Kania z kl. I B, Natalia Karbowiak z kl. II A i Hania Janecka z kl. III C. Niestety nie udało się zdobyć premiowanego miejsca, ale może w przyszłym roku się uda!

 

 

 

 

PostHeaderIcon XIII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ MIKROFON I TY

Dnia 23 maja 2018 roku w PSP nr 5 w Opolu odbył się XIII Festiwal Piosenki Polskiej Mikrofon i Ty. Udział w festiwalu wzięli: solistka Hanna Bartczak z klasy IVb oraz zespół wokalny Dylemat pod kierunkiem pani Urszuli Bartczak. Wśród wielu solistów i grup wokalnych z całego województwa opolskiego udało nam się wyśpiewać II miejsce dla zespołu i III miejsce dla solistki. Wielkie brawa!

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYNIKI XI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Konkurs Świetlik od lat popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 32