PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon „MASTER OF SPELLING”

Uczennica klasy IVd – Kinga Wiesner znakomicie zaprezentowała się w Wojewódzkim Konkursie „Master of Spelling” – zajęła wysokie trzecie miejsce. Najpierw okazała się najlepsza w eliminacjach szkolnych, a pod koniec kwietnia osiągnęła sukces także w finale wojewódzkim. Kinga musiała się wykazać doskonałą znajomością literowania, pisowni i słownictwa w języku angielskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon ZAPYTANIE OFERTOWE

Dyrekcja PSP nr 1 w Opolu zwraca się z zapytaniem do firm gastronomicznych z terenu powiatu opolskiego o ofertę dotyczącą żywienia uczniów w zakresie obiadów na rok szkolny 2018/2019.
Zapytanie dotyczy zarówno posiłków gotowych objętych dotacją jak i możliwość dzierżawy szkolnych pomieszczeń stołówki.
Termin składania ofert upływa z dniem 30.05.2018 r.

Więcej informacji pod numerem telefonu 789 237 790.
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

PostHeaderIcon WOJEWÓDZKIE KONFRONTACJE MUZYCZNE

Dnia 26 kwietnia 2018 roku zespół wokalny Dylemat prowadzony przez panią Urszulę Bartczak wziął udział w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych organizowanych przez opolski MDK. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły zespoły z całego województwa. Dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki: „Kosmiczny” oraz „Śpiewam i tańczę”. Choć na scenie zostało nas niewiele, a konkurencja w tym roku była duża udało się wyśpiewać II miejsce. To wielka radość!

Skład zespołu:

 1. Martyna Kłobut, klasa VIIb,
 2. Michalina Pietras, klasa Vc,
 3. Wanessa Mocza, klasa VIIc,
 4. Katarzyna Chrobak, klasa VIIb,
 5. Ewa Sadlo, klasa VIIb.

 

 

 

PostHeaderIcon VIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ

Odbył się 24 kwietnia 2018 roku w PSP nr 5 w Opolu. Jak co roku udział w festiwalu zadeklarowało około sześćdziesięciu wykonawców z całego województwa opolskiego: solistów i grup wokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat oraz solistka Wanessa Mocza z klasy VIIc.
Odnieśliśmy wielki sukces, ponieważ obydwie prezentacje uzyskały I miejsce. Wszystkim wokalistom serdecznie gratulujemy!

Skład zespołu:

 1. Martyna Kłobut, klasa VIIb,
 2. Michalina Pietras, klasa Vc,
 3. Dominika Kmiotek, klasa VIIb,
 4. Wanessa Mocza, klasa VIIc,
 5. Katarzyna Chrobak, klasa VIIb,
 6. Ewa Sadlo, klasa VIIb.

 

 

 

PostHeaderIcon NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 25 kwietnia odbędzie się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

 • 4 lekcja: klasy 4–7,
 • 5 lekcja: klasy 1–3.

 

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria MUZYKA

W ostatnim dniu festiwalu – 11 kwietnia 2018 r. na scenie pojawili się wokaliści, około 60 prezentacji. Wśród rozśpiewanych artystów pojawiły się: solistka Wanessa Mocza oraz dziewczyny z zespołu wokalnego „Dylemat” w składzie (od lewej):

Martyna Kłobut, klasa VIIb
Malwina Kulbacka, klasa VIIb
Dominika Kmiotek, klasa VIIb
Oliwia Bronowicka, klasa VIIc
Wanessa Mocza, klasa VIIc
Katarzyna Chrobak, klasa VIIb
Ewa Sadlo, klasa VIIb.

Dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Śpiewam i tańczę” a Wanessa utwór z rep. Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”.

Do finału dostał się zespół Dylemat, który zaśpiewa w filharmonii Opolskiej 15 maja 2018 r. Oprócz zespołu zobaczymy również „Facetów w czerni” i duet tancerzy. To pierwszy raz, kiedy nasza szkoła została wyróżniona w każdej z kategorii. Mamy powód do dumy i radości. Nasza szkoła to wielka kuźnia talentów!

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria TANIEC

10 kwietnia 2018 r. to kolejny dzień zmagań artystycznych naszych uczniów. Wśród 30 tancerzy pojawili się uczniowie nie tylko szkół podstawowych, gimnazjalnych ale i ponadgimnazjalnych miasta Opola. W drugim dniu festiwalu głównym celem była promocja artystycznych działań młodych opolan oraz odkrycie uczniowskich talentów w dziedzinie sztuki – tańcu. Z układem tanecznym „Co mi w duszy gra” wystąpiła Hanna Bartczak z klasy IVb a „Oberka” przygotował duet Martyna Kłobut z klasy VIIb i Antoni Krzymiński z klasy VIb.

Wszystkim reprezentantom dziękujemy za urocze występy a w koncercie finałowym 15 maja 2018 r. w Filharmonii Opolskiej zobaczymy Martynę i Antka. Gratulacje!

 

 

 

 

PostHeaderIcon FESTIWAL ARTYSTYCZNY Opolskie Młode Talenty – kategoria TEATR

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosił uczniów opolskich szkół do udziału w szóstej edycji Festiwalu Artystycznego odbywającego się w trzech kategoriach: teatr, taniec i muzyka.

Dnia 9 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z klasy VIIc o wdzięcznej nazwie „Faceci w czerni” wzięła udział w festiwalu. Chłopcy przygotowali pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak pantomimę „Ewolucja tańca”. Efekt przeszedł nasze oczekiwania! Jesteśmy w finale. Chłopcy! Dziękujemy za ciężką pracę i gratulujemy!

Skład grupy (od lewej):
Dominik Kamiński
Dawid Letki
Michał Branicki
Paweł Karpowicz
Jan Harupa.

 

PostHeaderIcon SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW – koncert laureatów

W dniu 6 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert laureatów Szkolnego Festiwalu Talentów. Oprócz nagrodzonych wystąpili gościnnie „Faceci w czerni” – grupa teatralna z klasy VIIc, której opiekunem jest p. Urszula Bartczak. Ich pantomima – „Ewolucja tańca” wywołała spontaniczną reakcję zgromadzonej publiczności. Wszyscy świetnie się bawili.


Po występie, zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. W tym roku Rada Rodziców PSP nr 1 zasponsorowała finalistom bilety do kina oraz talony na lody. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!

 

 

 

PostHeaderIcon Konkurs PCK

W dniu 12 kwietnia w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI edycji Wojewódzkiego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża ph. „Człowiek i Jego Środowisko”, skierowanego do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest:

 • inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dotyczącej środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie
 • kształtowanie zachowań i warunków życia sprzyjających poprawie i ochronie zdrowia oraz ochronie środowiska naturalnego
 • kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.

Etap szkolny, pozwalający wyłonić reprezentantów naszej szkoły na etap rejonowy, został przeprowadzony na podstawie załączonego testu. Wzięło w nim udział 26 uczniów.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się w maju zakwalifikowało się 3 siódmoklasistów:

 1. Adam Szyszka – klasa 7b
 2. Jan Harupa – klasa 7c
 3. Mateusz Kowalowicz – klasa 7b.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 30