Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Aktualności

Dnia 14 listopada 2019 roku, w gościnnych progach Muzeum Śląska Opolskiego, odbył się szesnasty finał konkursu recytatorskiego, który organizuje nasza szkoła, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, pod patronatem muzeum. Laureaci etapów szkolnych z czternastu szkół Opola zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze, które oceniło jury składające się z opiekunów przybyłych na konkurs uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Dobrochna Kantorowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Pola Plamitzer uczennica klasy VII B z naszej szkoły zajęła drugie miejsce, a Iga Dziadkiewicz z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego TAK - trzecie. Konkurs uświetniły występy zespołu wokalnego z naszej szkoły, który zaprezentował się z repertuarem patriotycznym. Pragniemy podziękować wszystkim szkołom zgłoszonym do konkursu: PSP nr 2, PSP nr 7, PSP nr 8, PSP nr 9, PSP nr 11, PSP nr 15, PSP nr 20, PSP nr 24, PSP nr 25, PSP nr 26, PSP nr 29, PSP nr 33 oraz Zespół Przedszkolno-Szkolny TAK. DZIĘKUJEMY!!!

W tym roku w szkolnych eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego wzięło udział aż 39 uczniów z klas V-VIII. Co roku język angielski cieszy się największą popularnością wśród uczniów. Minimum kwalifikacyjne oraz start w eliminacjach miejsko-gminnych zapewniło sobie 14 dziewcząt i chłopców, w tym 12 z klas dwujęzycznych. W styczniu 2020 będziemy za nich mocno trzymać kciuki!

Miło nam poinformować, że w najbliższą sobotę, 16 listopada, uczennica naszej szkoły wystąpi w półfinale telewizyjnego show „Mam talent” stacji TVN. Malwinka to uczennica klasy VIc, uzdolniona artystycznie i sportowo, jest laureatką wielu zawodów akrobatycznych, także międzynarodowych. Trzymajmy kciuki i razem kibicujmy Malwinie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przystępujemy do akcji charytatywnej (przy współpracy z Fundacją Mam Marzenie) zakupu pluszaków (jednego od klasy) dla dzieci chorych przebywających w szpitalach.

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.