PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Projekt „Reaguj i żyj bezpiecznie”

PROJEKT „REAGUJ I ŻYJ BEZPIECZNIE”
W pierwszych dniach grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły
uczestniczyli w sztuce teatralnej pt.: "Pinokio na zakręcie – czyli współczesne perypetie drewnianego chłopca”. Artyści gościli w naszej placówce dzięki Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Opolu, w ramach projektu „Reaguj i żyj bezpiecznie”.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ciekawe zajęcia

CIEKAWE ZAJĘCIA
Klasy VI a i VI c opracowywały w inny niż do tej pory sposób lektury szkolne
; „Sposób na Alcybiadesa” i „Ten obcy”. Na podstawie instrukcji uczniowie w grupach mieli za zadanie uzupełnić załączniki, m.in. ułożyć chronologicznie plan wydarzeń, określić problemy bohaterów, znaleźć odpowiednie hasła w słownikach języka polskiego i wyrazów obcych,

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Pluszowego Misia 2012r.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
23 listopada 2012 roku odbył się w
naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki, które przypominały  nam, że należy być miłym i przyjacielskim wobec siebie,   bo takie zachowanie buduje pozytywne relacje  z otoczeniem.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon XXIX Ogólnopolskie Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte 2012r.

XXIX OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu organizatorem XXIX Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte 29V-1VI 2012. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu należy do Stowarzyszenia Klubu Szkół Westerplatte. W tym roku w Opolu odbywa się XXIX Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Do naszego miasta z całego kraju przyjechały delegacje szkół noszących imię Bohaterów Westerplatte. link

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zaproszenie na XXIX Ogólnopolskie Sympozjum Klubów Szkół Westerplatte

 

PostHeaderIcon Spotkanie z Jerzym Dudkiem 26.03.2012r.

SPOTKANIE Z JERZYM DUDKIEM 26.03.2012r.
W dniu 26 marca spotkaliśmy się z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej – Jerzym Dudkiem.
Znakomity bramkarz (w przeszłości m.in. Liverpool i Real Madryt) opowiadał o swojej karierze i jej najciekawszych momentach, nie unikał odpowiedzi na nasze najtrudniejsze pytania. Na zakończenie spotkania popularny „Jerry” rozlosował zestaw gadżetów piłkarskich – najciekawszy (oryginalna koszulka Realu Madryt z autografem Jerzego Dudka) trafiła do ucznia naszej szkoły-Kuby z klasy Vb.

 

PostHeaderIcon Spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski

Spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski
10 listopada 2011r. chłopcy z klasy 5a, 6a i 6c uczestniczyli w spotkaniu z piłkarzami reprezentacji Polski w piłce nożnej: kapitanem drużyny, Jakubem Błaszczykowskim oraz z Łukaszem Fabiańskim i Łukaszem Piszczkiem. W auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego zebrało się blisko 500 uczniów z opolskich szkół, a wśród nich byliśmy i my.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Delegacja ze Szkocji 2011

DELEGACJA NAUCZYCIELI ZE SZKOCJI
W piątek, 10.06.2011 gościliśmy w naszej szkole delegację nauczycieli ze Szkocji. Wizyta odbyła się w ramach programu Comenius. Cztery Szkotki zwiedziły szkołę, podzieliły się opiniami o systemie szkolnictwa w obu krajach z wicedyrektorką naszej szkoły mgr Małgorzatą Suchorską. Teresa Mokrzycka oprowadziła gości po Opolu, opowiedziała o najciekawszych miejscach naszego miasta.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Słownik Gwary Śląskiej

SŁOWNIK GWARY ŚLĄSKIEJ 
Wykonany przez uczniów klas IV a, IV c, VI b w ramach programu „Sokrates Comenius”, opracowany przez p. D. Polit- Szczotkę. Poprzedzały go lekcje poświęcone mniejszościom narodowym na Opolszczyźnie, kulturze, historii, tradycjom śląskim i przede wszystkim gwarze śląskiej. Hasła gwarowe zostały przetłumaczone na polski, angielski i niemiecki. Słownik Gwary Śląskiej

 

PostHeaderIcon Comenius Współpraca z Zagranicą

COMENIUS- WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ 2010
W ramach programu Comenius-15 listopada 2010r. przyjęliśmy w naszej szkole gości z partnerskich szkół z  Włoch, Rumunii, Szkocji, Anglii, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji oraz Walii. Naszych gości powitaliśmy uroczyście i po staropolsku chlebem i solą.  Na spotkanie przygotowaliśmy przedstawienie p.t. „Historia Polski w pigułce”.

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 30