PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Festyn z Okazji Dnia Dziecka

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Z okazji DNIA DZIECKA Rada Rodziców uczniów naszej szkoły zorganizowała FESTYN. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami, a było ich mnóstwo. Obejrzeliśmy występy szermierzy, mażoretek,  i capoeiry. Wspólnie  tańczyliśmy zumbę i licytowaliśmy prace plastyczne naszych kolegów i koleżanek.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon W zaczarowanym świecie w RCRE w Opolu

REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych zajęciach projektu systemowego realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Projekt zakłada współpracę wielu instytucji w zakresie jego realizacji, m.in. instytucje kultury, ośrodki naukowe, uczelnie wyższe, gospodarstwa edukacyjne. Zaplanowane w projekcie działania są spójne i wprowadzą nową jakość w opolskiej edukacji.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cała Polska Czyta Dzieciom

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM…
3 czerwca punktualnie
o godzinie 10.00 młodsi uczniowie naszej  szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji. Została ona  zorganizowana po raz dwunasty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W szkole uczniom klas I-III bajki i opowiadania czytały pani Agnieszka- sekretarz szkoły oraz pani Izabela-księgowa. Powyższa akcja przekonuje, że dzieci lubią słuchać bajek bo daje to wiele przyjemności i jest mądrym sposobem spędzania czasu wolnego.

 

PostHeaderIcon Plener Rysunkowy w Skansenie.

PLENER RYSUNKOWY W SKANSENIE
21 maja odbył się w Muzeum Wsi Opolskiej
  plener  rysunkowy. Nasi uczniowie  - klasa 2b i Kółko plastyczne co roku uczestniczą w konkursie plastycznym Majówka w Skansenie.  W tym roku pod opieką pani Joli Langos-Stępień  i Małgorzaty Durkalec-Żytyńskiej  na plenerze spotkali się uczniowie  dwóch grup wiekowych. Wszyscy malowali i rysowali drewnianą architekturę. Prace zgłoszone do konkursu będzie można oglądać na wystawie w Muzeum.

 

 

PostHeaderIcon Turniej Skakankowy 16.05.2013r.

Turniej Skakankowy 16.05.2013r.
Cała społeczność szkolna
bierze udział w projekcie „Młodzi od wagi” który promuje zdrowy styl życia, dużo ruchu dla młodzieży na świeżym powietrzu i  zdrowe odżywianie. Realizując te założenia dnia 16 maja w czwartek na długiej przerwie rozegrany został międzyklasowy Turniej Skakankowy w dwóch kategoriach dla klas  I –III i klas IV -  VI.. Uczniowie walczyli o Arbuza dla całej klasy. W młodszej kategorii wiekowej wygrał Bartek z III A  w starszej Kasia z VB .Zwycięzcy otrzymywali  słodkiego ananasa i gromkie brawa..

 

PostHeaderIcon Sprawdzian Uczniów Klas Szóstych 2013

TEST SZÓSTOKLASISTÓW
Uczniowie klas szóstych z „Jedynki” przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu. Uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Zdaniem uczniów test nie był trudny a jak go zdali przekonamy się w czerwcu.

 

PostHeaderIcon Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2013r.

PIERWSZ DZIEŃ WIOSNY
Z tej okazji spotkaliśmy się na Sali
sportowej aby godnie przywitać WIOSNĘ. Uczniowie klas szóstych przygotowali GALERIĘ POSTACI HISTORYCZNYCH czyli przegląd postaci i ich wpływ na dzieje ludzkości od Kleopatry do Wisławy Szymborskiej. Następnie uczniowie z Klubu Europejskiego przeprowadzili quiz „Kocham Cię Europo” dla klas piątych i „Rzeczpospolita Polska – ustrój i władze” dla szóstoklasistów. Zabawy i hałasu było mnóstwo! 

 

 

PostHeaderIcon Uroczystość wręczenia nagród w VII edycji konkursu "Śmieci mniej - Ziemi lżej, Opole 2012".

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD
12 stycznia br. w auli Karola Musioła opolskim Ratuszu
odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VII edycji konkursu "Śmieci mniej - Ziemi lżej, Opole 2012". Nasza szkoła zajęła III miejsce w Opolu w zbiórce surowców wtórnych. Zebraliśmy 405 kg baterii i 137 kg makulatury. Otrzymaliśmy dyplom i nagrodę. W konkursie indywidualnym nasza absolwentka Angelika Błaszczyk zajęła III miejsce zebrała w zeszłym roku około 10000 szt. baterii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w tym konkursie.

 

 

PostHeaderIcon Zmiana konta Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu

Informujemy, że nastąpiła zmiana konta Rady Rodziców

Podajemy nowy numer konta Rady Rodziców
Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu
45-072 Opole, ul. Reymonta 43
Bank Zachodni WBK S.A.  6 Oddział w Opolu
46 1500 1575 1215 7007 9389 0000

 

PostHeaderIcon "Zbiórka baterii" konkurs ekologiczny

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "Zbiórka baterii" termin konkursu 1.12.2012 - 15.05.2013r.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do programu: Zbiórki zużytych baterii prowadzonego prze Reba Organizacje Odzysku S.A. Zebrane baterie ważymy, przeliczamy na punkty a punkty  zamieniamy na nagrody dla uczniów  i pomoce dla szkoły.

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 32