PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Formularz potwierdzenia

 FORMULARZ POTWIERDZENIA WOLI DLA KANDYDATA SPOZA OBWODU

znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE (kliknij).

Prosimy o dostarczenie do PSP nr 1 w Opolu do 8 maja 2014r.

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji

10 kwietnia uczniowie klas trzecich pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji
z Operonem. Sprawdzian Kompetencji, z którym zmierzyli się dziś uczniowie klas trzecich  składał się z dwóch części: języka polskiego oraz matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdej z nich przeznaczone było po 45 minut. Przygotowane testy miały za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które występować będą na kolejnych etapach edukacji coraz częściej. W tym roku tematem przewodnim była historia słonia Dominika, bohatera książki L.J.Kerna „Proszę słonia”.

 

PostHeaderIcon Nowości w szkolnej bibliotece!

Nowości w szkolnej bibliotece!
Proponujemy  doskonałą rozrywkę  dla miłośników fantasy:
„Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” i „Kosogłos” to powieści Suzane Collins, w których poznajemy  świat  Panem rządzony przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie. Seria książek Johna Flanagana  „Zwiadowcy” opowiadająca o fascynujących przygodach Willa. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” autorstwa Ricka Riordana o przygodach chłopca, który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga-Posejdona.  P O L E C A M Y !!!

 

PostHeaderIcon W związku ze zmianami w prawie oświatowym

W związku ze zmianami w prawie oświatowym dotyczącymi rekrutacji

aktualny regulamin naboru do klasy pierwszej oraz wnioski dla uczniów spoza rejonów

znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE (kliknij).

 

PostHeaderIcon Podsumowanie Projektu „W krainie kangurów”

Uczniowie klas VI –tych rywalizowali między sobą w konkursie  podsumowującym projekt  „W krainie kangurów” przeprowadzonym z okazji święta narodowego Australii.  Klasa VIb zajęła III miejsce, klasa VIc była minimalnie  lepsza  od   VIa i  wygrała konkurs oraz cenne nagrody.

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon Spotkanie z MARTĄ WÓJCIK, brązową medalistką Mistrzostw Europy

5.02. 2014 r. odbyło się spotkanie z MARTĄ WÓJCIK, brązową medalistką Mistrzostw Europy, reprezentantką Polski  w short tracku i naszą absolwentką. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VI a, samorząd szkolny oraz uczniowie nagrodzeni za szczególne osiągnięcia sportowe:

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon XV Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny "Zwierzaki" nie odbędzie się.

Uwaga !!!

W roku szkolnym 2013/2014 XV Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny „Zwierzaki”  nie odbędzie się. Zapraszamy za rok do kolejnej edycji.

 

PostHeaderIcon „Śmieci mniej – Ziemi lżej – Opole 2013”

24 stycznia 2014 roku w Urzędzie Miasta Opola odbyło się podsumowanie ósmej edycji konkursu Prezydenta Miasta Opola pn.: „Śmieci mniej – Ziemi lżej – Opole 2013”. W Ratuszu w Sali Karola Musioła oficjalnie wręczono nagrody zwycięzcom. W tym roku wszyscy uczestnicy konkursu zebrali ponad 80 ton makulatury, pięć ton baterii i półtora tony puszek.Nagrody przyznano w czterech kategoriach. Po raz pierwszy laureaci dowiedzieli się o zwycięstwie dopiero w dniu wręczenia nagród. - Postanowiliśmy zataić wyniki konkursu, aby uczniowie i szkoły nie rezygnowali z walki, wiedząc, że jest ktoś lepszy - tłumaczył koordynator akcji Marek Łabno.Nasza szkoła już trzeci raz brała udział w konkursie, którego celem jest zachęcenie uczniów i ich rodzin do segregacji odpadów w celu ich ponownego wykorzystania lub utylizacji. Przez cały rok zbieraliśmy baterie, makulaturę i puszki aluminiowe. Nasza szkoła zajęła VI miejsce w kategorii szkół, natomiast Janek Borychowski z klasy 6a zajął IV miejsce w kategorii indywidualnej. Cieszymy się z naszego sukcesu i gratulujemy naszemu finaliście!

 

PostHeaderIcon Informacje o Karcie „Opolska Rodzina"

Uprzejmie informujemy, że zostały już udostępnione informacje dotyczące Karty „Opolska Rodzina" , które znajdują się: na stronie internetowej Miasta Opola  www.opole.pl : http://www.opole.pl/miasto/artykuly/35530-35220-Karta-OPOLSKARODZINA Można już składać wnioski o wydanie karty „Opolska Rodzina” uprawniającej do korzystania z ulgi w wybranych jednostkach. Dzięki karcie dzieci będą mogły uczęszczać do Galerii Sztuki Współczesnej, ZOO, na Lodowisko „Toropol”, baseny „Akwarium”, „Błękitna fala” za 1 zł. Wypełniony prawidłowo wniosek należy składać w Biurze Obsługi Obywatela w Ratuszu, parter w godz. 7.30 – 15.30, tel. 77 4511967.

 

PostHeaderIcon Zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1

ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA 1
Dnia 11 stycznia 2014 roku rozegrano w naszej szkole zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1. W zawodach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Grano w dwóch kategoriach I-III, IV-VI. W grupie I-III zwyciężył i puchar dyrektora zdobył Łukasz Misiak zdobywając 5 punktów z 6. W grupie IV-VI bezapelacyjnie zwyciężył Tomek Góreczny zdobywając komplet punktów(6). Drugie miejsce w kategorii  I-III zajął Mateusz Górny, trzecie Mateusz Czyż. W kategorii IV-VI drugie miejsce zajął Jan Borychowski, trzecie Jakub Wrona. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody w naszej szkole, które odbędą się w marcu.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 32