PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Informacja dla Rodziców!!!

 

PostHeaderIcon Wielkie ważenie!!!

 

PostHeaderIcon Bookcrossing

BookCrossing w szkole
BookCrossing narodził się w 2001r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęł cały świat. BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. "półkach" lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. W naszej szole PSP nr 1 w Opolu systematycznie wzbogacamy zbiory przeznaczone do bookcrossingu. Książki są eksponowane na półce bookcrossingowej i wypożyczane przez zainteresowanych czytelników. Niektórzy z nich odnotowywali ich wypożyczenie w serwisie internetowym poświęconym uwolnionym książkom.

 

PostHeaderIcon Obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów

ARCHIWUM PAŃSTWOWE  W OPOLU.
Klasy IV – VI uczestniczyły w dniach 10-14 czerwca 2013r., w ramach lekcji języka polskiego, w Obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów, które zostały zorganizowane na terenie Archiwum Państwowego w Opolu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. bezcenne dokumenty pergaminowe oraz tzw. księgę głubczycką z XV w., o której opowiadał przebrany w strój mnicha-skryby pracownik Archiwum oraz afisze, zdjęcia i plakaty z okresu Polski Ludowej oraz mapy z terenu byłej Rejencji Opolskiej.

 

 

PostHeaderIcon Żywa lekcja historii z bractwem rycerskim KERIN

LEKCJA Z BRACTWEM RYCERSKIM KERIN
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez bractwo rycerskie KERIN,  które odwiedziło nas 12 czerwca 2013 roku. Młodsze klasy zapoznały się z uzbrojeniem rycerskim i zwyczajami panującymi w średniowiecznym zamku. Klasy starsze miały okazję zobaczyć kontusz szlachecki  oraz uzbrojenie husarii. Było dużo radości gdy poprzebierani uczniowie wcielali się w role polskiej szlachty i odgrywali sytuacyjne scenki.

 

 

PostHeaderIcon Festyn z Okazji Dnia Dziecka

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Z okazji DNIA DZIECKA Rada Rodziców uczniów naszej szkoły zorganizowała FESTYN. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami, a było ich mnóstwo. Obejrzeliśmy występy szermierzy, mażoretek,  i capoeiry. Wspólnie  tańczyliśmy zumbę i licytowaliśmy prace plastyczne naszych kolegów i koleżanek.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon W zaczarowanym świecie w RCRE w Opolu

REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych zajęciach projektu systemowego realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Projekt zakłada współpracę wielu instytucji w zakresie jego realizacji, m.in. instytucje kultury, ośrodki naukowe, uczelnie wyższe, gospodarstwa edukacyjne. Zaplanowane w projekcie działania są spójne i wprowadzą nową jakość w opolskiej edukacji.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cała Polska Czyta Dzieciom

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM…
3 czerwca punktualnie
o godzinie 10.00 młodsi uczniowie naszej  szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji. Została ona  zorganizowana po raz dwunasty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W szkole uczniom klas I-III bajki i opowiadania czytały pani Agnieszka- sekretarz szkoły oraz pani Izabela-księgowa. Powyższa akcja przekonuje, że dzieci lubią słuchać bajek bo daje to wiele przyjemności i jest mądrym sposobem spędzania czasu wolnego.

 

PostHeaderIcon Plener Rysunkowy w Skansenie.

PLENER RYSUNKOWY W SKANSENIE
21 maja odbył się w Muzeum Wsi Opolskiej
  plener  rysunkowy. Nasi uczniowie  - klasa 2b i Kółko plastyczne co roku uczestniczą w konkursie plastycznym Majówka w Skansenie.  W tym roku pod opieką pani Joli Langos-Stępień  i Małgorzaty Durkalec-Żytyńskiej  na plenerze spotkali się uczniowie  dwóch grup wiekowych. Wszyscy malowali i rysowali drewnianą architekturę. Prace zgłoszone do konkursu będzie można oglądać na wystawie w Muzeum.

 

 

PostHeaderIcon Turniej Skakankowy 16.05.2013r.

Turniej Skakankowy 16.05.2013r.
Cała społeczność szkolna
bierze udział w projekcie „Młodzi od wagi” który promuje zdrowy styl życia, dużo ruchu dla młodzieży na świeżym powietrzu i  zdrowe odżywianie. Realizując te założenia dnia 16 maja w czwartek na długiej przerwie rozegrany został międzyklasowy Turniej Skakankowy w dwóch kategoriach dla klas  I –III i klas IV -  VI.. Uczniowie walczyli o Arbuza dla całej klasy. W młodszej kategorii wiekowej wygrał Bartek z III A  w starszej Kasia z VB .Zwycięzcy otrzymywali  słodkiego ananasa i gromkie brawa..

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 30