PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Koncert Urodziny Świętego Jana Pawła II

Koncert Urodziny Świętego Jana Pawła II 
16.05.2015 w Katedrze Opolskiej odbył się wspólny koncert chórów szkolnych pracujących pod patronatem Stowarzyszenia Opolszczyzna Śpiewa - Urodziny Świętego Jana Pawła II  w połączeniu ze spektaklem poetycko – muzyczny pt. „Nie lękajcie się…” przygotowanym przez opolskich poetów Klubu Związków Twórczych.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Koncert galowy Opolskie Młode Talenty

Koncert galowy Opolskie Młode Talenty
Dnia 05.05.2015r. o godzinie 18.00 w Filharmonii Opolskiej odbył się koncert galowy III Festiwalu Artystycznego „Opolskie Młode Talenty” 2015. Na scenę zaproszono wszystkich laureatów festiwalu  i dyrektorów ich szkół. Po przepięknych prezentacjach uczniów dyrektorom wręczono statuetki Szkół Promujących Talent. Naszą szkołę reprezentowała Monika Granatowska z kl. VI b a nagrodę w imieniu całej szkoły przyjęła Pani Dyrektor Ewa Ziembik.

 

PostHeaderIcon Jan Machalski, został laureatem I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Miło nam poinformować, że uczeń  klasy Vb, Jan Machalski, został laureatem  I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii  i Krajach Anglojęzycznych w kategorii  uczniów klas V-tych. Jankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

PostHeaderIcon Nowości w szkolnej bibliotece! 23 kwietnia 2015r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Nowości w szkolnej bibliotece!
Proponujemy  doskonałą rozrywkę  dla miłośników podróży, sportu, fantasy:
„Magiczne drzewo”, „Harry Potter i zakon Feniksa”, „Piłka nożna”, „Piłkarze wszech czasów”, „Zrozumieć sport”, „Koszykówka”, „Miasta Europy: Rzym, Londyn, Paryż, Wenecja”, „Słownik angielsko-polski z gramatyką”, „Słownik niemiecko-polski z gramatyką”, „Mgiełka porzuca kotka”, „Ludzie i miejsca”, „Na ratunek Rufiemu”. P O L E C A M Y !!!

 

PostHeaderIcon Termin rekrutacji uczniów do klas pierwszych 2015/2016

TETERMIN REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH PSP NR 1 W OPOLU
09.03. - 17.04.2015r. przyjmowane są zgłoszenia i wnioski  kandydatów z obwodu i spoza
22.05.2015r. do godziny 12.00 wywieszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
27.05.2015r. do godziny 15.00 przyjmowane będą potwierdzenia rodziców woli zapisu kandydata do danej szkoły (tylko spoza obwodu szkoły)
29.05.2015r. do godziny 15.00 podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoł

Dokumenty szkolne

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena 25 marca 2015 roku, głośne czytanie "Hobbita" w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął Łukasz Kołodziej z klasy  czwartej C. Wielbiciel książek fantastycznych i dzieł Tolkiena. „…- Dla kolegów przeczytałem dziś tylko dziewięć stron, ale całą książkę sam już dawno mam za sobą. Jestem wielkim fanem przygód "Hobbita".

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon XII Dzień Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

Spotkanie autorskie z cyklu: „A to ci historia!- każdy dzień jest podróżą przez historię”. Dnia 20 marca 2015 roku klasa druga A wzięła udział w XII Dniach Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. W Pokoju bajek odbyło się spotkanie  z Andrzejem Markiem Grabowskim autorem „Wojny na pięknym brzegu”.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135

Nasz Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135 w składzie sił połączonych klas Vb i VIb wziął  udział w 40 jubileuszowym ”Rajdzie  z Babą„  po raz siódmy, ale bardzo efektowny. Rajdowicze zdobyli okazały puchar i  zajęli drugie miejsce  w klasyfikacji drużynowej  wśród szkół startujących w rajdowych  konkursach  na najmilszą babę, najlepsze babskie przebranie i wiedzy o Polsce i Opolszczyźnie.  

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W  tegorocznym  finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego  tytuł  laureata  uzyskały  nasze dwie uczennice Joanna  Dulas oraz Ada Kępczyńska. Obu uczennicom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Bożonarodzeniowe Gody

Bożonarodzeniowe Gody
Dnia 16 stycznia 2015 roku w filii MDK na ul. Al. Przyjaźni odbył się konkurs przedstawień świątecznych „Bożonarodzeniowe Gody”. Zaprezentowała się na nim klasa VI a przedstawiając „Jasełka” przygotowane przez siostrę Sarę i p. Juliusza Trusza oraz zespół wokalny „Dylemat” pod opieką p. Urszuli Bartczak. W tym roku jasełkowe postaci mówiły w różnych językach: po polsku, niemiecku, francusku i angielsku. Były: stres, luki w pamięci, zakulisowa bieganina, rozstrojone instrumenty, ale w efekcie grupa okazała się bardzo zgrana – poradziliśmy sobie z każdym problemem. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu przyznano nam II miejsce. Radość była tym większa, że dla wielu aktorów występ ten był scenicznym debiutem.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 32