PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon XII Dzień Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

Spotkanie autorskie z cyklu: „A to ci historia!- każdy dzień jest podróżą przez historię”. Dnia 20 marca 2015 roku klasa druga A wzięła udział w XII Dniach Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. W Pokoju bajek odbyło się spotkanie  z Andrzejem Markiem Grabowskim autorem „Wojny na pięknym brzegu”.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135

Nasz Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy nr 135 w składzie sił połączonych klas Vb i VIb wziął  udział w 40 jubileuszowym ”Rajdzie  z Babą„  po raz siódmy, ale bardzo efektowny. Rajdowicze zdobyli okazały puchar i  zajęli drugie miejsce  w klasyfikacji drużynowej  wśród szkół startujących w rajdowych  konkursach  na najmilszą babę, najlepsze babskie przebranie i wiedzy o Polsce i Opolszczyźnie.  

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W  tegorocznym  finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego  tytuł  laureata  uzyskały  nasze dwie uczennice Joanna  Dulas oraz Ada Kępczyńska. Obu uczennicom gratulujemy!

 

 

PostHeaderIcon Bożonarodzeniowe Gody

Bożonarodzeniowe Gody
Dnia 16 stycznia 2015 roku w filii MDK na ul. Al. Przyjaźni odbył się konkurs przedstawień świątecznych „Bożonarodzeniowe Gody”. Zaprezentowała się na nim klasa VI a przedstawiając „Jasełka” przygotowane przez siostrę Sarę i p. Juliusza Trusza oraz zespół wokalny „Dylemat” pod opieką p. Urszuli Bartczak. W tym roku jasełkowe postaci mówiły w różnych językach: po polsku, niemiecku, francusku i angielsku. Były: stres, luki w pamięci, zakulisowa bieganina, rozstrojone instrumenty, ale w efekcie grupa okazała się bardzo zgrana – poradziliśmy sobie z każdym problemem. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu przyznano nam II miejsce. Radość była tym większa, że dla wielu aktorów występ ten był scenicznym debiutem.

 

PostHeaderIcon W kole kolędujmy dla Piotra i Pawła

W kole kolędujmy dla Piotra i Pawła
W niedzielę dnia 11 stycznia 2015 roku
po raz kolejny chóry szkolne z Opolszczyzny działające pod patronatem Stowarzyszenia Opolszczyzna Śpiewa oraz ogólnopolskiego programu Śpiewająca Polska zebrały się na wspólnym kolędowaniu. Tym razem koncert odbył się w opolskim kościele Św. Piotra i Pawła w nieco innej konwencji – jako koncert charytatywny.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jasełka

Dnia 19 grudnia w dniu wigilii klasowych społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w corocznych Jasełkach.Tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie klasy VI a. Ciekawostką było to, że niektóre sceny były przedstawiane w trzech językach: niemieckim, francuskim i angielskim. Wielkie brawa dla naszych uczniów. Przy tej okazji należy wspomnieć, że Jasełka będą przedstawiane w czwartek 8 stycznia dla rodziców, a  16 stycznia uczniowie wystąpią z programem na Ogrodach Talentów. Życzymy powodzenia.

 

PostHeaderIcon Kiermasz Świąteczny

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski projekt „SZLACHETNA PACZKA”

Szlachetna Paczka W tym roku klasa 4b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie: „SZLACHETNA PACZKA”. Wybraliśmy rodzinę i wspólnie z rodzicami i wychowawczynią  zebraliśmy potrzebne rzeczy. W naszej paczce znalazła się żywność, słodkości, odzież, środki czystości przybory szkolne, książki i oczywiści nie zabrakło worka z zabawkami. Każdy z nas coś przyniósł. Mogliśmy choć przez chwilę poczuć się św. Mikołajami i podzielić się z potrzebującymi. Akcja ta bardzo nas wszystkich poruszyła i mamy nadzieję, że stanie się dla nas corocznym, wyjątkowym rytuałem. Z tej akcji zapamiętamy, że warto dzielić się z drugim człowiekiem, bo każde dobro kiedyś do nas wróci. Jak powiedział ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek: „Najbardziej pomagamy wtedy, kiedy koncentrujemy się na poznawaniu drugiego człowieka i odkrywaniu jego piękna”.

 

PostHeaderIcon Rok Jana Karskiego właśnie dobiega końca.

Rok Jana Karskiego właśnie dobiega końca. „Historia Jana Karskiego to świadectwo, że wielkość człowieka mierzy się jego postawą moralną. Życie jest pełne i ma sens, jeżeli jest podporządkowane wartościom etycznym. Czyny Karskiego stawiają go w rzędzie największych bohaterów historii Polski”- słowa Zbigniewa Brzezińskiego. W ramach lekcji historii klasa VI b zwiedziła wystawę w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach–Opolu pod tytułem „Jan Karski  Niedokończona Misja” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Karskiego. Uczniowie dowiedzieli się o trudnej misji emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, która polegała na poinformowaniu przywódców państw walczących z III Rzeszą Niemiecką o tragicznym losie Żydów w Polsce.

 

PostHeaderIcon Święto Niepodległości 11 listopada

14 listopada 2014r. w piątek w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5a zaprezentowali przedstawienie, podczas którego można było zrozumieć znaczenie wolności narodowej. Występujący wcielili się w role reporterów, przechodniów, nauczyciela i jego uczniów. Podczas krótkiej lekcji historii przypomnieli  fakty związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez nasze państwo. Całą uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu wokalnego. Wszyscy wysłuchaliśmy z uwagą i zainteresowaniem recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu Marysi Mikzińskiej, Julii Jury, Michała Marciniaka oraz Natalii Kurdzieko. Natalia reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej i zajęła 3 miejsce na tym konkursie.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 30