PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Kiermasz Świąteczny

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski projekt „SZLACHETNA PACZKA”

Szlachetna Paczka W tym roku klasa 4b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie: „SZLACHETNA PACZKA”. Wybraliśmy rodzinę i wspólnie z rodzicami i wychowawczynią  zebraliśmy potrzebne rzeczy. W naszej paczce znalazła się żywność, słodkości, odzież, środki czystości przybory szkolne, książki i oczywiści nie zabrakło worka z zabawkami. Każdy z nas coś przyniósł. Mogliśmy choć przez chwilę poczuć się św. Mikołajami i podzielić się z potrzebującymi. Akcja ta bardzo nas wszystkich poruszyła i mamy nadzieję, że stanie się dla nas corocznym, wyjątkowym rytuałem. Z tej akcji zapamiętamy, że warto dzielić się z drugim człowiekiem, bo każde dobro kiedyś do nas wróci. Jak powiedział ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek: „Najbardziej pomagamy wtedy, kiedy koncentrujemy się na poznawaniu drugiego człowieka i odkrywaniu jego piękna”.

 

PostHeaderIcon Rok Jana Karskiego właśnie dobiega końca.

Rok Jana Karskiego właśnie dobiega końca. „Historia Jana Karskiego to świadectwo, że wielkość człowieka mierzy się jego postawą moralną. Życie jest pełne i ma sens, jeżeli jest podporządkowane wartościom etycznym. Czyny Karskiego stawiają go w rzędzie największych bohaterów historii Polski”- słowa Zbigniewa Brzezińskiego. W ramach lekcji historii klasa VI b zwiedziła wystawę w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach–Opolu pod tytułem „Jan Karski  Niedokończona Misja” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Karskiego. Uczniowie dowiedzieli się o trudnej misji emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, która polegała na poinformowaniu przywódców państw walczących z III Rzeszą Niemiecką o tragicznym losie Żydów w Polsce.

 

PostHeaderIcon Święto Niepodległości 11 listopada

14 listopada 2014r. w piątek w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5a zaprezentowali przedstawienie, podczas którego można było zrozumieć znaczenie wolności narodowej. Występujący wcielili się w role reporterów, przechodniów, nauczyciela i jego uczniów. Podczas krótkiej lekcji historii przypomnieli  fakty związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez nasze państwo. Całą uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu wokalnego. Wszyscy wysłuchaliśmy z uwagą i zainteresowaniem recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu Marysi Mikzińskiej, Julii Jury, Michała Marciniaka oraz Natalii Kurdzieko. Natalia reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej i zajęła 3 miejsce na tym konkursie.

 

PostHeaderIcon I Wojewódzki Zlot SKKT PTTK na Górze Świętej Anny

W zeszły weekend, 24 i 25 października 2014r. uczniowie działający w Szkolnym Klubie Krajoznawczo-Turystycznym PTTK wzięli udział w I Wojewódzkim Zlocie SKKT PTTK na Górze Świętej Anny i  odnieśli zwycięstwo gromadząc największą ilość punktów.  Zdobyli   I miejsce  pokonując drużyny z Łubnian, Komornik, Szybowic, Prudnika , Strzelec Opolskich i Opola. Patronat nad zlotem objął marszałek  województwa opolskiego, on też był sponsorem nagród dla członków drużyny-czterech uczennic  klasy VIb i dwóch uczniów klasy Vb. Gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Jarmark Franciszkański

JARMARK FRANCISZKAŃSKI
Chór szkolny
pod dyr. P. Urszuli Bartczak wraz z innymi chórami Opolszczyzny wystąpił w ramach programu Śpiewająca Polska podczas tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego. Koncertowaliśmy w pierwszym dniu Jarmarku, w sobotę 20 września 2014r. Zaśpiewaliśmy nasz hymn pt. Rozśpiewana Polska, Dajcie dzieciom słońce, Kanon, Siahamba. Do naszego śpiewania zaprosiliśmy też publiczność. Razem wykonaliśmy znane pieśni ludowe Poszła Karolinka i Te opolskie dziołchy oraz kanon Panie Janie. Mieliśmy też swoją Karolinkę - Martynkę Kłobut  w stroju regionalnym.

Więcej…

 

PostHeaderIcon W ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” 18 września 2014r

W ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” 18 września 2014r. 22-osobowa grupa uczniów klas IV – VI wzięła udział w bardzo ciekawych zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Po złożeniu przysięgi studenta UO i odśpiewaniu studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur” kolejno poznawali zagadki źródeł historycznych, mierzyli w sążniach i łokciach i dowiedzieli się co łączy Mieszka I z banknotem 10zł. Jeden z naszych kolegów – Kacper – był nawet przez chwilę prawdziwym asystentem pani doktor, która prowadziła wykład z historii. 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Drodzy szóstoklasiści, drodzy rodzice!

Drodzy szóstoklasiści, drodzy rodzice! W dniu 11 października 2014r (sobota) o godz. 10.00 Publiczne Gimnazjum nr 10 z oddziałami dwujęzycznymi w Opolu zaprasza na spotkanie informacyjne z dyrekcją i nauczycielami szkoły.Opole, ul. Pułaskiego 3, sala 129- świetlica (I piętro). Będzie można uzyskać informacje na temat naboru do szkołyna rok szkolny 2015/2016. www.gimn.lo2.opole.pl


 

PostHeaderIcon Opolskie Szmaragdy

OPOLSKIE SZMARAGDY
W sobotę 13 września 2014 r. w Filharmonii Opolskiej
odbył się II Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy” – wydarzenie kulturalne promujące kulturę śląska opolskiego. Imprezę organizował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem i była szeroko komentowana w mediach potwierdzając celowość zamierzeń organizatorów, dążących do szerszej prezentacji i promocji dorobku amatorskiego ruchu artystycznego naszego regionu. Obszerne relacje telewizyjne z tego wydarzenia prezentowane były na antenie TVP pokazując bogactwo kulturowe i promując poszczególnych artystów, którzy brali udział w Przeglądzie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka Szkolna”

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama