PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Sportowy Dzień Dziecka – Euro 2016

Sportowy Dzień Dziecka – Euro 2016
Zmagania sportowe organizowane przez ks. Jerzego Kostorza weszły już na stałe do szkolnego kalendarza, tym razem 16 ekip z Opola i okolic mierzyło swe siły 2 czerwca na stadionie Odry. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w meczach piłkarskich, przeciąganiu liny i konkurencjach biegowych, ostatecznie zajęli  7 miejsce. Dobrą postawę naszych dziewcząt i chłopców docenili organizatorzy przyznając puchar i całkiem sporo nagród…

 

PostHeaderIcon Dziedzictwo Kulturowe Śląska Opolskiego

„Dziedzictwo Kulturowe Śląska Opolskiego-odczuwam, działam, poznaję” to innowacja pedagogiczna realizowana w ramach lekcji historii w klasach piątych. W tym roku uczniowie wzięli udział w wycieczkach historycznych, w czasie których poznawali historię Opola. Odbyła się wycieczka do „Studni św. Wojciecha” i kaplicy znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Zwiedzano szlak bram średniowiecznego Opola oraz  zabytki  miasta:  kaplicę  z sarkofagiem  Jana Dobrego w Katedrze Opolskiej, Mauzoleum Piastów Opolskich w kościele Franciszkanów oraz  Wieżę  Piastowską.

 

PostHeaderIcon Projekt czytelniczy- „Książki naszych marzeń”

„Felix, Net i Nika – polska fantastyka”
W ramach projektu „Książki naszych marzeń” klasy szóste
wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w czasie których mogły zapoznać się z bohaterami książek Rafała Kosika, zakupionych do biblioteki dzięki projektowi rządowemu, wspierającemu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

PostHeaderIcon DZIEŃ NIEMIECKI

Dnia 06.05.2016 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki. Wszyscy uczniowie i  nauczyciele zostali zaproszeni na III i IV lekcję do Sali gimnastycznej. Tam zostali przywitani przez Wiktorię Gawin i Julię Kowalczyk  . Powitanie odbyło się w języku niemieckim i polskim. Prowadzące uczennice klasy VIb przybliżyły wszystkim najważniejsze informacje o Niemczech- o położeniu geograficznym , o obecnie rządzących w Niemczech. Wiadomości były przerywane pięknymi wierszami niemieckimi, które recytowały : Magdalena Mikłuszka, Magdalena Rudy – klasa Vb, Alicja Machalska Va, Zuzanna Jończyk –Ivb. Klasa IIc zaśpiewała nam krótki „rap” po niemiecku. Tą piosenką pokazali wszystkim, że w taki ciekawy i łatwy sposób można uczyć się słówek z języka obcego..

Więcej…

 

PostHeaderIcon Opolskie Ogrody Talentów 2016

OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2016 - OGRODY TALENTÓW  - FINAŁ. Zespół Dylemat pod opieką pani Urszuli Bartczak zdobywa dla PSP nr 1 statuetkę Szkoły Promującej Młode Talenty. Dnia 5 maja 2016 roku odbył się w Filharmonii Opolskiej finał  Festiwalu Artystycznego  Ogrody Talentów, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Urząd Miasta Opola.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”.

Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”. Projekt realizowany był w naszej szkole z okazji 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie przebrać się za Mieszka i Dobrawę.  Klasy starsze spotkały się w sali gimnastycznej gdzie wspólnie wykonano „żywą datę” upamiętniając w ten sposób to ważne wydarzenie. Młodsze zaprezentowały się w klasach. Podsumowaniem projektu była wycieczka Szlakiem Piastowskim klasy IV A , IV B i V C. W trakcie której uczniowie odwiedzili miejsca związane z początkami państwowości polskiej i przyjęciem chrztu : katedrę w Poznaniu i Gnieźnie, Kruszwicę oraz Ostrów Lednicki.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Festival Talentów 2016r.

FESTIWAL TALENTÓW – 20-21 kwietnia 2016r.
Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły mogły pokazać całej społeczności swoje uzdolnienia. Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym. Przesłuchania zostały podzielone na dwie kategorie: klasy IV – VI w środę 20 kwietnia, klasy I – III w czwartek 21 kwietnia

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016

Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016
„Książki naszych marzeń” to ogólnopolski program wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, w którym wzięliśmy udział. W ramach projektu zakupiliśmy  116 nowości książkowych i zorganizowaliśmy wystawę promującą nowości. Projekt był realizowany w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Zaplanowaliśmy też projekty ogólnoszkolne dla klas promujące czytelnictwo wśród młodzieży. Zapraszamy do biblioteki szkolnej! W ramach projektu „Książki naszych marzeń” klasy szóste wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w czasie których mogły zapoznać się z bohaterami książek Rafała Kosika, zakupionych do biblioteki dzięki projektowi rządowemu, wspierającemu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Nasz uczeń, Jaś Machalski znów się okazał być bezkonkurencyjnym  i  w świetnym stylu zwyciężył w finale Wojewódzkiego Konkursu  Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych, który miał miejsce w PSP nr 2 w Opolu. Janek pokonał uczniów ze Strzelec Opolskich, Brzegu, Komprachcic, Chróścic, Jełowej i kilku opolskich szkół. Uczniowie biorący udział w tym niezwykle trudnym konkursie muszą się wykazać nie tylko znajomością realiów, geografii, historii, kultury, ale też świetną znajomością  języka angielskiego. Tym bardziej gratulujemy Jankowi kolejnego sukcesu!

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych o godzinie 16:30 co dwa tygodnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 32