PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Delegacja ze Szkocji 2011

DELEGACJA NAUCZYCIELI ZE SZKOCJI
W piątek, 10.06.2011 gościliśmy w naszej szkole delegację nauczycieli ze Szkocji. Wizyta odbyła się w ramach programu Comenius. Cztery Szkotki zwiedziły szkołę, podzieliły się opiniami o systemie szkolnictwa w obu krajach z wicedyrektorką naszej szkoły mgr Małgorzatą Suchorską. Teresa Mokrzycka oprowadziła gości po Opolu, opowiedziała o najciekawszych miejscach naszego miasta.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Słownik Gwary Śląskiej

SŁOWNIK GWARY ŚLĄSKIEJ 
Wykonany przez uczniów klas IV a, IV c, VI b w ramach programu „Sokrates Comenius”, opracowany przez p. D. Polit- Szczotkę. Poprzedzały go lekcje poświęcone mniejszościom narodowym na Opolszczyźnie, kulturze, historii, tradycjom śląskim i przede wszystkim gwarze śląskiej. Hasła gwarowe zostały przetłumaczone na polski, angielski i niemiecki. Słownik Gwary Śląskiej

 

PostHeaderIcon Comenius Współpraca z Zagranicą

COMENIUS- WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ 2010
W ramach programu Comenius-15 listopada 2010r. przyjęliśmy w naszej szkole gości z partnerskich szkół z  Włoch, Rumunii, Szkocji, Anglii, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji oraz Walii. Naszych gości powitaliśmy uroczyście i po staropolsku chlebem i solą.  Na spotkanie przygotowaliśmy przedstawienie p.t. „Historia Polski w pigułce”.

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 21 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama