PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”.

Projekt historyczny „Wszyscy jesteśmy Mieszkiem i Dobrawą”. Projekt realizowany był w naszej szkole z okazji 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie przebrać się za Mieszka i Dobrawę.  Klasy starsze spotkały się w sali gimnastycznej gdzie wspólnie wykonano „żywą datę” upamiętniając w ten sposób to ważne wydarzenie. Młodsze zaprezentowały się w klasach. Podsumowaniem projektu była wycieczka Szlakiem Piastowskim klasy IV A , IV B i V C. W trakcie której uczniowie odwiedzili miejsca związane z początkami państwowości polskiej i przyjęciem chrztu : katedrę w Poznaniu i Gnieźnie, Kruszwicę oraz Ostrów Lednicki.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Festival Talentów 2016r.

FESTIWAL TALENTÓW – 20-21 kwietnia 2016r.
Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły mogły pokazać całej społeczności swoje uzdolnienia. Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym. Przesłuchania zostały podzielone na dwie kategorie: klasy IV – VI w środę 20 kwietnia, klasy I – III w czwartek 21 kwietnia

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016

Ogólnopolski program „Książki naszych marzeń” 2016
„Książki naszych marzeń” to ogólnopolski program wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, w którym wzięliśmy udział. W ramach projektu zakupiliśmy  116 nowości książkowych i zorganizowaliśmy wystawę promującą nowości. Projekt był realizowany w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Zaplanowaliśmy też projekty ogólnoszkolne dla klas promujące czytelnictwo wśród młodzieży. Zapraszamy do biblioteki szkolnej! W ramach projektu „Książki naszych marzeń” klasy szóste wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, w czasie których mogły zapoznać się z bohaterami książek Rafała Kosika, zakupionych do biblioteki dzięki projektowi rządowemu, wspierającemu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

PostHeaderIcon Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Nasz uczeń, Jaś Machalski znów się okazał być bezkonkurencyjnym  i  w świetnym stylu zwyciężył w finale Wojewódzkiego Konkursu  Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych, który miał miejsce w PSP nr 2 w Opolu. Janek pokonał uczniów ze Strzelec Opolskich, Brzegu, Komprachcic, Chróścic, Jełowej i kilku opolskich szkół. Uczniowie biorący udział w tym niezwykle trudnym konkursie muszą się wykazać nie tylko znajomością realiów, geografii, historii, kultury, ale też świetną znajomością  języka angielskiego. Tym bardziej gratulujemy Jankowi kolejnego sukcesu!

 

PostHeaderIcon Zapraszamy serdecznie na ciekawe zajęcia popołudniowe dla dzieci przedszkolnych o godzinie 16:30 co dwa tygodnie.

 

PostHeaderIcon 04.04.2016 odbyły się zajęcia z cyklu „Poznajmy Ziemię przez zmysły” dla przedszkolaków.

Podczas ostatnich zajęć 4 kwietnia z cyklu „Poznajemy Ziemię przez zmysły” dzieci  sprawdzały co jest na naszej planecie.  Uczestnicy (dzieci wraz z rodzicami) stworzyli piękne, twórcze prac, na których widać  to z czego stworzona jest Ziemia- oceany, jeziora, drzewa, chmury, plaże lasy, trawy.

 

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zapraszamy uczniów do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, propozycje na marzec 2016r. z siedzibą na ulicy Kościuszki 14 w Opolu

 Zapraszamy uczniów do  Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej w Opolu,
propozycje na marzec 2016r. z siedzibą na ulicy Kościuszki 14 w Opolu

Akcje czytelnicze:
PBW Opole: ”Zaczytani”– wielka zbiórka książek dla dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka oraz hospicjum. Więcej informacji na stronie
www.pedagogiczna.pl
PBW Opole: „Zaadoptuj książkę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu posiada książki, które poszukują nowego domu. Każdy kto odwiedzi bibliotekę będzie mógł wybrać sobie książkę i wziąć do domu.

Konkursy:
PBW Opole: „Konkurs na najlepszą gazetkę szkolną oraz na najlepszy blog szkolny województwa opolskiego”. Trwa od 28.12.15 r. – 27.05.16 r.
PBW Opole: „Przyłapani na czytaniu” konkurs fotograficzny. Trwa od 31.12.15 r. – 06.05.16 r.

Wystawy:
PBW Opole: Wystawa prac malarskich wykonanych przez uczniów gimnazjum Zespołu Szkół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, pod kier. Bożeny Szwajkowskiej-Krauze. Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia 2016 r.

 

PostHeaderIcon Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Audiobook!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Audiobook!
Biblioteka szkolna organizuje konkurs  promujący  czytelnictwo literatury
dla dzieci i młodzieży, poprzez nagranie na   nośniku elektronicznym jednego, dłuższego fragmentu książki z literatury dziecięcej.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Nagranie tekstu może być indywidualne lub grupowe. Dozwolone jest korzystanie z różnych efektów dźwiękowych urozmaicających nagranie. Długość całego nagrania 3-5 minut. Audiobook powinien być nagrany na nośniku elektronicznym, umożliwiającym odsłuchanie go w komputerze w programach do odtwarzania dźwięków (Real Player, Winamp, Windows Media Player) na odtwarzaczu CD, Mp3 (pliki Mp3, płyty CD). Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki do dnia 31.03.2016 roku. Jury przy ocenie prac będzie się kierowało następującymi kryteriami :interpretacją utworu, ciekawym, indywidualnym charakterem nagrania, kulturą mowy, wyrazem artystycznym, doborem  tekstu.Prace konkursowe będą oceniane w dwóch  kategoriach:  praca indywidualna i zespołowa. Przewidziane ciekawe nagrody. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

PostHeaderIcon Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego 2016r.

Z dumą i radością mamy przyjemność  ogłosić, że uczeń  naszej  szkoły,  Jan Machalski z klasy VIb  znalazł się w ścisłym gronie  11 uczniów  z Opolszczyzny  biorących udział w finale Wojewódzkiego Konkursu  Języka Angielskiego i z wynikiem 93%  uzyskał  tytuł  laureata  tegoż  konkursu. Jankowi  serdecznie  gratulujemy  i  życzymy  dalszych  sukcesów  nie  tylko w dziedzinie języków obcych.

 

PostHeaderIcon Lekcje języka polskiego w I semestrze w niekonwencjonalny sposób.

W I semestrze tego roku klasy szóste na lekcjach języka polskiego w niekonwencjonalny sposób pracowały z lekturą. Uczniowie podzieleni na grupy otrzymali instrukcję wykonania zadania oraz załączniki, które mieli uzupełnić i przykleić na planszy zgodnie z poleceniami. Zadania polegały m.in. na: uporządkowaniu chronologicznym planu wydarzeń, określeniu cech charakteru i osobowości bohaterów, rozwiązaniu rebusów, wyszukaniu w encyklopedii i słowniku języka polskiego znaczenia podanych pojęć, ustaleniu problematyki utworu, stworzenie ilustracji do książek „Ten obcy” i „Sposób na Alcybiadesa”. Skorzystali na tym na pewno ci, którzy do tej pory nie przeczytali lektur. Klasa VI a dodatkowo przygotowała plansze ortograficzne dla młodszych kolegów. Uczniowie otrzymali zestawy zasad pisowni ó, u, rz, ż, ch, h oraz wyrazy, które musieli dopasować do tych zasad i przykleić na planszy. Zasady ortografii zapewne zostały powtórzone. Ci sami uczniowie obchodzili setną lekcję polskiego. Do nich też należało jej przygotowanie. Przynieśli gry „Kocham Cię Polsko” i wytężali umysły odpowiadając na trudne pytania. Były też pierniczki.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 30