PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon FINAŁ PROJEKTU „NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Dnia 26.04.2018 r. odbyło się podsumowanie edukacyjnego projektu „Nasze podróże małe i duże”. W tym dniu odbyły się trzy apele. Pierwszy dla uczniów klas I–III, drugi dla uczniów IV–V i trzeci dla najstarszych uczniów VI–VII.


Uczniowie klas I–III przedstawiali swój kraj omawiając wykonany przez klasę plakat, prezentując wspólnie wykonaną flagę i tym samym zachęcając do nauki języka obcego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE DLA KLAS 1–3

 

W maju odbywały się różne konkursy międzyszkolne dla uczniów klas 1–3. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji.

 

 

 

Były to konkursy:

  • Konkurs ortograficzny reprezentanci: Tomasz Miedziejko klasa 3a i Adam Kostrzewa klasa 3c
  • Konkurs „I ty zostaniesz Pitagorasem” Maja Czech klasa 3b i Oskar Śleziak klasa 3c
  • Konkurs „Wielkie dyktando” Piotr Gałwa klasa 3c
  • Konkurs „Mały omnibus” Antoni Wołczyk
  • Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” nagroda za zajęcie 2 miejsca dla Meriem Boulkroune z klasy 3c.

Mimo, że nie udało nam się w każdym konkursie zająć wyróżnionych miejsc jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!

 

 

 

PostHeaderIcon FINAŁ PROJEKTU „KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI”

W kwietniu uroczyście zakończyliśmy projekt dla uczniów klas 1–3 „Kto czyta, nie błądzi”. Uczniowie klasy 3c i 3d przygotowali przedstawienie pt. „Sąd nad książką”. W inscenizacji udowodniliśmy, że książka „... jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając”, a co najważniejsze sąd orzekł że „...z czytania nie wolno zrezygnować!”. Podsumowanie stanowiło też rozstrzygnięcie konkursu dla klas 3 „Piszę”. Uczniowie klas trzecich napisali liczne wiersze, wierszyki, opowiadania i bajki, które można było przeczytać sobie na parterze szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Lena Makar za opowiadanie pt. „Przygody Cuksa i Zozola”, drugie Maciej Gołąbek wiersz „Życie śpiocha, gdy ma focha”, a trzecie Antoś Wołczyk za rymowany wiersz „Nasza klasa”. Każda klasa wykonała także piękne albumy polecanych książek. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas 13 zaśpiewali hymn projektu „Pociąg do książki”.

 

 

 

PostHeaderIcon SPOTKANIA Z PRZEDSZKOLAKAMI

W ramach współpracy z przedszkolami zostały zorganizowane dwa spotkania z grupą „Stokrotki” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia prowadzone w oparciu o innowację z języka angielskiego „Angielski, naturalnie, kulturalnie, plastycznie”.
Pierwsze spotkanie odbyło się w grudniu, gospodarzami spotkania byli uczniowie z klasy IIa wraz z panią Anną Knop i panią Aleksandrą Raniczkowską. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zwyczaje związane z wizytą św. Mikołaja w krajach europejskich. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchały opowieści o hałaśliwej nocy św. Mikołaja i bawiły się w zabawy zgodne z tematyką tym samym poznając angielskie słówka związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie pomogli przedszkolakom wykonać pracę plastyczną. Spotkanie było bardzo sympatyczne i przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnego spotkania.
Na drugie spotkanie przedszkolaki przybyły na zaproszenie pani Aleksandry Raniczkowskiej i klasy IIb. Spotkanie odbyło się tuż przed świętami wielkanocnymi. Przedszkolaki obejrzały film o angielskich wielkanocnych zwyczajach i porównały je z polskimi tradycjami. Nauczyły się angielskiego słownictwa związanego ze świętami. Na koniec zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wykonały koszyczki wielkanocne i otrzymały słodką niespodziankę.

 

 

 

PostHeaderIcon MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „KALIGRAFEK”

W czwartek 17 maja nasi najpiękniej piszący uczniowie klas I, II i III reprezentowali nas w Międzyszkolnym Konkursie „Kaligrafek”. A byli to: Hania Kania z kl. I B, Natalia Karbowiak z kl. II A i Hania Janecka z kl. III C. Niestety nie udało się zdobyć premiowanego miejsca, ale może w przyszłym roku się uda!

 

 

 

 

PostHeaderIcon XIII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ MIKROFON I TY

Dnia 23 maja 2018 roku w PSP nr 5 w Opolu odbył się XIII Festiwal Piosenki Polskiej Mikrofon i Ty. Udział w festiwalu wzięli: solistka Hanna Bartczak z klasy IVb oraz zespół wokalny Dylemat pod kierunkiem pani Urszuli Bartczak. Wśród wielu solistów i grup wokalnych z całego województwa opolskiego udało nam się wyśpiewać II miejsce dla zespołu i III miejsce dla solistki. Wielkie brawa!

Więcej…

 

PostHeaderIcon WYNIKI XI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Konkurs Świetlik od lat popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PROGRAM „ZA ŻYCIEM”


PROGRAM „ZA ŻYCIEM”

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w Mieście Opolu.


Informacje o programie

Program uprawnia do wsparcia ogólnorozwojowego dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku 0-3 lat.

Więcej…

 

PostHeaderIcon SUKCES NASZEGO SIÓDMOKLASISTY!!!

Dnia 22 maja odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Turnieju ph. „Człowiek i Jego Środowisko” organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż przy współpracy z Opiekunami Szkolnych Kół PCK i nauczycielami biologii. Celem konkursu jest inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dot. środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych podczas etapu szkolnego: Jan Harupa, Mateusz Kowalowicz i Adam Szyszka. Podczas etapu rejonowego musieli zmierzyć się z dużą konkurencją.
Każdy uczestnik otrzymał test pisemny, składający się z 30 pytań. Adam Szyszka otrzymał największą ilość punktów i tym samym wygrał etap rejonowy. Wraz z dwoma laureatami zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!

 

 

 

PostHeaderIcon DNI OPOLA

Dnia 19 i 20 maja 2018 roku wszyscy laureaci VI Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty zostali zaproszeni do występów w ramach Dni Opola. W sobotę można ich było oklaskiwać na scenie przy ul. Barlickiego, a w niedzielę zaprezentowali się na scenie przy Placu Wolności. Dziewczyny z zespołu Dylemat zaśpiewały piosenki polskie takie jak „Chodź pomaluj mój świat” czy „Joszko Broda”. Nasza solistka Wanessa Mocza wystąpiła z pięknym utworem Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody” a chłopcy wśród ogólnego aplauzu pokazywali jak ewoluował przez wieki taniec.

Wszyscy występujący spotkali się z serdecznym przyjęciem, oklaskiwani nie tylko przez zaproszone rodziny, ale też kolegów i koleżanki z naszej szkoły. Aplauz takiej widowni to najlepsza nagroda za trud włożony w przygotowania do konkursu. Dziękujemy!

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama