PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Informacje o Karcie „Opolska Rodzina"

Uprzejmie informujemy, że zostały już udostępnione informacje dotyczące Karty „Opolska Rodzina" , które znajdują się: na stronie internetowej Miasta Opola  www.opole.pl : http://www.opole.pl/miasto/artykuly/35530-35220-Karta-OPOLSKARODZINA Można już składać wnioski o wydanie karty „Opolska Rodzina” uprawniającej do korzystania z ulgi w wybranych jednostkach. Dzięki karcie dzieci będą mogły uczęszczać do Galerii Sztuki Współczesnej, ZOO, na Lodowisko „Toropol”, baseny „Akwarium”, „Błękitna fala” za 1 zł. Wypełniony prawidłowo wniosek należy składać w Biurze Obsługi Obywatela w Ratuszu, parter w godz. 7.30 – 15.30, tel. 77 4511967.

 

PostHeaderIcon Zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1

ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA 1
Dnia 11 stycznia 2014 roku rozegrano w naszej szkole zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1. W zawodach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Grano w dwóch kategoriach I-III, IV-VI. W grupie I-III zwyciężył i puchar dyrektora zdobył Łukasz Misiak zdobywając 5 punktów z 6. W grupie IV-VI bezapelacyjnie zwyciężył Tomek Góreczny zdobywając komplet punktów(6). Drugie miejsce w kategorii  I-III zajął Mateusz Górny, trzecie Mateusz Czyż. W kategorii IV-VI drugie miejsce zajął Jan Borychowski, trzecie Jakub Wrona. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody w naszej szkole, które odbędą się w marcu.

 

PostHeaderIcon Konsultacje z Rodzicami 9 stycznia 2014r.

 

PostHeaderIcon Wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
25 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się otwarcie wystawy prac laureatów XIV Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki” .
Wernisażowi towarzyszył występ artystyczny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Urszuli Bartczak. W czasie spotkania laureaci i nauczyciele otrzymali katalogi zawierające prace plastyczne i literackie nagrodzone i wyróżnione przez jury konkursu. Katalog został wydany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Grupy Górażdże Aktywni w Regionie. Wystawa potrwa do 15 grudnia 2013r.

 

PostHeaderIcon Akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

13 listopada odbyła się akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O symbolach narodowych, ich znaczeniu, historii naszego państwa opowiadali uczniowie klasy V a. Pieśni patriotyczne wyśpiewał zespół „Dylemat” przy akompaniamencie skrzypiec – Gosia Prochota  i Natalia Kurdzieko z kl. V b oraz gitary – Szczepan Greszel z kl. VI a. 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zebrania z Rodzicami 7 listopada 2013r.

 

PostHeaderIcon Warsztaty Plastyczne

Warsztaty z sianka
23 i 24 października 2013r.
w naszej szkole gościliśmy artystów ludowych Państwa Danutę i Mariana Gałuszków, którzy zaprezentowali nam sianowie-technikę rękodzielnictwa w której przy odrobinie wyobraźni można wyrabiać i modelować różne formy: rośliny, zwierzęta, postaci itp. z materiału jakim jest siano. Dzieci uczestniczące w warsztatach poznały właściwości  siana i sposoby wykonania różnorodnych form kuli, czapy, bałwanka itp.Wszystkie wytwory były także ozdobione naturalnymi dodatkami: groszkiem, fasolką, kukurydzą. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem a każdy uczestnik zabrał ze sobą ciekawe własnoręcznie wykonane prace.

 

PostHeaderIcon Informacja dla Rodziców!!!

 

PostHeaderIcon Wielkie ważenie!!!

 

PostHeaderIcon Bookcrossing

BookCrossing w szkole
BookCrossing narodził się w 2001r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęł cały świat. BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. "półkach" lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. W naszej szole PSP nr 1 w Opolu systematycznie wzbogacamy zbiory przeznaczone do bookcrossingu. Książki są eksponowane na półce bookcrossingowej i wypożyczane przez zainteresowanych czytelników. Niektórzy z nich odnotowywali ich wypożyczenie w serwisie internetowym poświęconym uwolnionym książkom.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama