PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon XIII Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

XIII Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej odbył się 10 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego. Wzięło w nim udział siedemnastu uczniów z PSP nr 1,2,7,8,9,11,15,20,24 i SP TAK. Tegoroczna rywalizacja była wyrównana, co sprawiła interesująca interpretacja, wrażenie artystyczne i dobór tekstów. Laureatami konkursu zostali: Matylda Gaweł z SP TAK z utworem A. Oppmana „Orlątko”, drugie miejsce zajęła Natalia Klamut z PSP nr 15 z „Legendą o garści ziemi ojczystej”       W. Bełzy, trzecie miejsce Jakub Galon „Pieśnią o fladze” K. I. Gałczyńskiego. Nasza reprezentantka Magdalena Mikłuszka zajęła kolejne czwarte miejsce. Została szczególnie wyróżniona przez dyrektora  MŚO p. Urszulę Zajączkowską za zaprezentowanie fragmentu „Góry Chełmskiej” Norberta Bończyka podczas uroczystości 80. rocznicy pierwszego zjazdu Polaków na Górze św. Anny, który odbył się 18.10.2016. Podziękowała też naszej szkole, która zawsze uczestniczy w ważnych uroczystościach, którym patronuje lub które organizuje muzeum.
 
 
 
 

PostHeaderIcon Spotkanie z pisarką Ałbeną Grabowską odbyło się dnia 12 października 2016 roku

Spotkanie z pisarką Ałbeną Grabowską odbyło się dnia 12 października 2016 roku w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Opolu. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy piątej A i B. Autorka jest z zawodu lekarką o bułgarskich korzeniach. Napisała wiele książek, które zdążyły już zdobyć uznanie czytelników. W swoim dorobku literackim posiada książki adresowane do najmłodszych odbiorców: „O małpce, która spadła z drzewa" oraz  seria przygód Julka i Mai, a także powieści przeznaczone dla dorosłych: „Tam, gdzie urodził się Orfeusz” oraz najnowszą „Coraz mniej olśnień”.

 

PostHeaderIcon Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- lekcja wychowawcza „ A to historia” wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci. Klasa IVc przyłączyła się chętnie do Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Uczniowie na lekcji wychowawczej głośno przeczytali  opowiadanie „Aż do skutku” Kazimierza Szymeczko. Po przeczytaniu rozmawialiśmy o naszym Święcie Narodowym 11 Listopada,  o patriotyzmie, symbolach narodowych. Dzieci same  opowiadały jak można w obecnych czasach być patriotą. Słuchaliśmy tradycyjnych i współczesnych pieśni patriotycznych.  

 

PostHeaderIcon Święto Niepodległości 11 listopada

 

PostHeaderIcon Misjonarka z Afryki w naszej Szkole

Misjonarka z Afryki w naszej Szkole
„Ale oni mają fajnie! Mogą wchodzić na drzewa po banany! I jeszcze oglądają delfiny na żywo i kiedy chcą! Ja też bym tak chciał!” – krzyczeli chłopcy w jednej z drugich klas, kiedy Siostra Dawida, misjonarka z Gambi w Afryce początkiem września br., przed samym powrotem na Czarny Ląd gościła w PSP 1 w Opolu, opowiadając dzieciom z klas II i III o swojej pracy, o Afrykańczykach, ich kraju, życiu, kulturze… Dzieci były urzeczone pięknem i bliskością gambijskiej przyrody, lecz w miarę ukazywania się kolejnych zdjęć, na których widniały środki transportu i stan dróg w małych miejscowościach, sposób i częstotliwość jedzenia u dzieci, system uczenia się i przybory szkolne oraz pomoc rodzicom w pracy, krzyki dzieci powoli milkły…Potem Siostra pokazała dzieciom zdjęcia szkół: bogatsza, murowana, z podręcznikami…i biedniejsza, pod zadaszeniem z liści, skromniejsze mundurki, zeszyty… „W której szkole Siostra pracuje?” – wykrzyknął Michał z pierwszej ławki. „Aaa… Na pewno w tej biedniejszej” – sam sobie odpowiedział, zanim jeszcze s.Dawida zdążyła otworzyć usta. Pomodliliśmy się za misjonarzy, podziękowaliśmy Siostrze i miejmy nadzieję, że to spotkanie rozbudzi w nas pragnienie niesienia pomocy najpierw sobie wzajemnie, a później i innym. s.Sara

 

PostHeaderIcon Halloween 2016 oraz spotkanie z przedszkolakami

Dnia 28 pazdziernika odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę z okazji obchodów Halloween. Dzieci mogły przebrać się w kostiumy które nawiązywały do Halloween ale nie tylko. Tego dnia przebrana była prawie cała szkoła. W klasach 1-3 pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa 2b, w której przebrane było każde dziecko. Dzieci przygotowały również dekoracje, które nadały Halloweenowego klimatu. Drugie miejsce zajęły klasy: 3b, 3c, 3d. Trzecie miejsce zajęły klasy: 3a, 2e, 1b. W klasach 4-6 pierwsze miejsce zdobyła klasa 4a. Drugie miejsce zajęła klasa 4c a trzecie miejsce w konkursie zdobyły klasy 4c oraz 6c. Klasy, które zajęły pierwsze miejsce otrzymały słodkie nagrody. W klasach 4-6 zorganizowano również projekt „My Halloween Monster” w którym to dzieci rysowały i opisywały w języku angielskim Halloweenowego  stworka. Dziękujemy za udział i GRATULUJEMY!

 

 

Spotkanie z przedszkolakami Halloween 2016
Tuż przed dniem Halloween zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z opolskich przedszkoli na spotkanie w klimacie święta duchów. Razem z nimi bawiliśmy się, śpiewaliśmy, graliśmy i tworzyliśmy stworki, które z pewnością przydały się na Halloween. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli języków obcych, na kolejne będziemy zapraszać  już wkrótce.

 

PostHeaderIcon Bicie rekordu Guinnessa

Bicie rekordu Guinnessa
W poniedziałek 18 października 2016 roku,  piętnaścioro  uczniów klas IV – VI naszej szkoły, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej  przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzieci  przyłączył się do bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Całe wydarzenie trwało zaledwie pół godziny i rozpoczęło się tuż po godzinie  12.00 w  sali gimnastycznej w PSP nr 21. Wszyscy, przez 30 minut prowadzili na fantomach resuscytację, przyczyniając się tym samym do pobicia zeszłorocznego rekordu. Bardzo dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w akcji i pokazały, że potrafią ratować ludzkie życie. Pamiętajmy, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze niż nie udzielenie pomocy.

 

PostHeaderIcon Uroczystości w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny- 18.10.2016.

Uroczystości w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny- 18.10.2016.
Laureatka XII edycji międzyszkolnego  konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej Magdalena Mikłuszka, uczennica klasy VI B oraz pani Katarzyna Trojanowska zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystościach 80. rocznicy pierwszego zjazdu Polaków na Górze św. Anny. Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej przez Wicemarszałka Województwa Opolskiego Stanisława Rakoczego, a w części artystycznej, uświetniającej program obchodów,  nasza uczennica   zaprezentowała fragment „Góry Chełmskiej” Norberta Bończyka.

 

 

PostHeaderIcon XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Zapraszamy uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych miasta Opola
do wzięcia udziału
w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej
organizowanym z okazji Święta Niepodległości.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. Eliminacje szkolne organizowane są przez Szkolne Komisje Konkursowe, które zgłaszają dwóch zwycięzców do II etapu międzyszkolnego do dnia 3.11.2016 roku. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ( imię i nazwisko uczestnika i opiekuna, autor i tytuł utworu, szkoła)

2. Eliminacje II etapu i finał konkursu odbędą się  10.11.2016  roku o godzinie 11.00 w siedzibie głównej Muzeum Śląska Opolskiego.

Konkurs organizowany jest przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Opolu pod patronatem Muzeum Śląska Opolskiego

W eliminacjach szkolnych konkursu wzięło udział  dziesięcioro uczniów z klas IV i VI. Naszą szkołę w Muzeum Śląska Opolskiego na konkursie międzyszkolnym będzie reprezentować Magdalena Mikłuszka i Kinga Jonczyk.

 

PostHeaderIcon Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy uroczyście 13 października. Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy IIc, IId, IIIc przygotowani przez p. A. Grabińską, p.M.Tracz, p. A. Raniczkowską oraz dziewczyny z zespołu wokalnego p. U. Bartczak, które również tańczyły. Uczniowie klas III c i IV b własnoręcznie z pomocą p. M. Sobolewskiej i p. A. Raniczkowskiej wykonali drobne upominki z naturalnych produktów jesiennych dla wszystkich pracowników szkoły.W wyniku XVI Plebiscytu na Super Goga Jedynki organizowanego przez p. D. Polit- Szczotkę tytuł Nauczyciela Kumpla otrzymał p. J.Trusz, Nauczyciela Kosy p. E.Pasternak, Nauczyciela Mistrza p. B.Baran. Gratulujemy! Mieliśmy okazję poznać skład nowego Samorządu Szkolnego, którego opiekunem została wybrana p. M. Otorowska.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama