PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon Sonia Rup Złote Dziecko!!!

Sonia Rup Złote Dziecko!!!
Sonia Rup uczennica kl. VIc została zakwalifikowana do udziału w II edycji programu "Złote Dziecko" w 2017r. Program ten, to unikatowy projekt w skali regionu, który przygotowuje uczestników do jak najlepszego funkcjonowania w sporcie i pomaga im w rozwoju kariery. Wykazuje się dużą aktywnością od najmłodszych lat szkolnych. Była laureatem wielu zawodów sportowych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz artystycznych na szczeblu wojewódzkim. Otrzymała tytuł Orła Opolskiego. Sonia cechuje się dużą kulturą osobistą i stanowi wzór do naśladowania.

 

PostHeaderIcon St. Patrick's Day 2017r.

Dnia 17 marca 2017 w naszej szkole zazieleniło się, gdyż tradycyjnie obchodzili my dzień Św. Patryka. Z tej okazji odbył się konkurs „na najbardziej zieloną klasę”. W klasach I-III prawie wszyscy uczniowie stanęli  na wysokości zadania. I tak oto:I miejsce zajęły klasy: I A i III B, II miejsce otrzymały klasy: II E i II D, III miejsce  wywalczyły klasy: III C i III D. PONADTO KLASĘ II E ODZWIEDZIŁ IRLANDZKI SKRZAT- LEPRECHAUN, w rolę  którego wcielił się Filip Mendrek. Za odwagę i bardzo oryginalny strój  Filip otrzymał słodką nagrodę. W klasach IV-VI  bezapelacyjnie. I miejsce zdobyła radosna i zielona klasa IVC. FUNDATOREM NAGRÓD W KONKURSIE BYŁA RADA RODZICÓW, dzięki której wszystkie przebrane klasy otrzymały słodkie nagrody. Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

 

PostHeaderIcon Międzyszkolny Festiwal Talentów

SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW
Tradycyjnie, w pierwszym dniu wiosny 21 marca 2017
roku odbył się w naszej szkole kolejny już Festiwal Talentów. Konkurs dla uczniów, którzy mają ciekawe pasje i chcą je zaprezentować przed szkolną społecznością. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VI. Każda klasa zgłaszała dwie prezentacje wyłonione wcześniej w konkursie klasowym.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon 11 marca 2017r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły PSP nr 1 w Opolu

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Dzień otwarty naszej  szkoły odbył się w marcu przedszkolaki wraz z Rodzicami odwiedziły naszą szkołę oraz uczestniczyły  w różnych ciekawych zajęciach w krainie bajek, sportu oraz eksperymentów. Zajęcia bardzo się podobały uczestnikom.

 

PostHeaderIcon Dzień Otwarty Szkoły 11 marca 2017r. Zapraszamy serdecznie!!!

 

PostHeaderIcon Walentynki 2017r.

Walentynki po angielsku
Tuż  przed Walentynkami dziesiątki uczniów naszej szkoły zabrało się za pisanie stosownych kartek z życzeniami – obowiązkowo – po angielsku. Spośród naprawdę wielu pomysłowych kartek jury wybrało 3 najciekawsze, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Lista nagrodzonych:
1. miejsce - Zuzanna Chłąd (kl. IVc).
2. miejsce -  Marta Gordon (kl. IIc).
3. miejsce – Natalia Radecka (kl. IId).
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom „Walentynek po angielsku” gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Projekt prozdrowotny: „Żyj zdrowo”- SPIŻARNIA „U BABUNI”

Projekt-ŻYJ ZDROWO SPIŻARNIA „U BABUNI”
Uczniowie przynoszą przetwory oraz przepisy, które otrzymali od babci, mamy, cioci…, Pogadanka na lekcjach wychowawczych na temat: Przetwory na zimę, Witaminy przez cały rok. Degustacja w klasach.
Prezentacja przepisów na gazetce klasowej. Przygotowanie klasowego zbioru przepisów „Spiżarnia u babuni”. (jednakowy format, przepisy pisane ręcznie, ozdabiane według pomysłu ucznia).
Grupowe wykonanie okładki do „Spiżarni u babuni”.
Klasowy plebiscyt na najlepszy przepis. Prezentacja książek z przepisami na szkolnej wystawie – maj.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REGULAMIN FESTIWALU TALENTÓW

REGULAMIN FESTIWALU TALENTÓW
Celem Festiwalu Talentów jest wypromowanie poprzez publiczną prezentację zainteresowań i pasji uczniów naszej szkoły.
1. W festiwalu, który odbędzie się 21 marca 2017r. mogą uczestniczyć uczniowie lub grupy/zespoły wytypowane w drodze konkursu wewnątrz klasowego przez wychowawcę.
2. Uczniowie mogą zaprezentować dowolny talent (śpiew, taniec, piłkę nożną, malarstwo, zdolności aktorskie itp.) a czas prezentacji nie powinien przekroczyć 10 minut. 
3. Festiwal odbędzie się dla dwóch kategorii wiekowych dla klas I – III i IV – VI.
4. Wychowawca zgłasza u organizatora dwie prezentacje z klasy do 15 marca 2017 r.
5. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wypełnienie przez wytypowanego ucznia/uczniów karty zgłoszenia-do pobrania u wychowawcy. Uczestnik przygotowuje krótką słowną prezentację o swojej pasji, która w dniu pokazu zostanie odczytana przez konferansjera.
6. Podkłady muzyczne uczestnik dostarcza organizatorowi na płycie CD - Audio lub w formacie mp3 na pamięci przenośnej.
7. Zwycięzców wybiera kapituła złożona z nauczycieli i uczniów naszej szkoły (z każdej klasy wychowawca typuje jedno dziecko). Honorowymi członkami jury są uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w ostatniej edycji.
8. Tegoroczni zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w Opolskim Międzyszkolnym Festiwalu Talentów, który odbędzie się w PSP nr 29 w Opolu.

 

PostHeaderIcon Ferie zimowe 2017r.

 

PostHeaderIcon Projekt Młodzi Odkrywcy

31 stycznia w ramach projektu grupa czterdziestu uczniów brała udział w zajęciach warsztatowych w Teatrze Lalki i Aktora im. A Smolki w Opolu. Podzieleni na grupy mieli możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez aktorów i związanych z ruchem scenicznym, kostiumografią, podjęli próbę inscenizacji wybranej baśni. Po warsztatach uczestniczyli w spektaklu „Trzej muszkieterowie”:

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama