PostHeaderIcon Aktualności szkolne

PostHeaderIcon LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów z klasy VIIIb dwujęzycznej Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki, uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

PostHeaderIcon ODYSEJA UMYSŁU 2019 – KOLEJNY SUKCES ODYSEUSZY Z OPOLSKIEJ JEDYNKI

28. polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów – zaczęła się eliminacjami regionalnymi we Wrocławiu gdzie spotkało się 75 drużyn z województw dolnośląskiego i opolskiego. Tam Odyseusze ubiegali się o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Gdyni.

Drużyna siedmiu dziewcząt z 5 klasy z naszej szkoły zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego.

Młodzi uczestnicy międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu uczą się, jak rozwijać twórcze myślenie. Rozwiązują złożone zadania, wykorzystują wiedzę szkolną w praktyce i działają zespołowo.

W tym roku drużyna piątoklasistek zdecydowała się na jeden z pięciu problemów długoterminowych pt.: „Spory o pozory”. Odyseuszki przygotowały i przedstawiły humorystyczny spektakl, opowiadający o oryginalnej postaci Szczwanego Mąciciela, który – zamierzając uzyskać nad czymś kontrolę – rozmyślnie stara się jakieś dwie grupy poróżnić i podjudzić do tego, by zwróciły się przeciwko sobie nawzajem.

Swoje rozwiązanie zespół przedstawił w formie kilkuminutowej prezentacji scenicznej na konkursie, poddając efekty pracy ocenie sędziów. Odyseusze zmierzyli się również z tzw. problemem spontanicznym. Jest on tajny do ostatniej chwili, wymaga myślenia na zawołanie, improwizacji, znakomitej współpracy oraz radzenia sobie ze stresem.

I udało się! Teraz przed drużyną kolejne wyzwanie – przygotowania do wyjazdu na finał ogólnopolski. Gratulujemy!!!

 

PostHeaderIcon Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!


 

PostHeaderIcon Akcja informacyjna Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ: Kasa za Bobasa

Więcej…

 

PostHeaderIcon TERMIN ZAJĘĆ SZACHOWYCH

 

 

 

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Po raz kolejny zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie nauk przyrodniczych „Świetlik”.

Konkurs „Świetlik” powstał w 2007 roku z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jest adresowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych i jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Od dziesięciu lat cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i uznaniem wśród nauczycieli.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PLAN LEKCJI NA DRUGIE PÓŁROCZE

Od poniedziałku 11 lutego 2019 roku

obowiązuje nowy plan lekcji.

W planach niektórych klas zaszły niewielkie zmiany.

Zmiany w planie dotyczą wychowania do życia w rodzinie dla klas 4-8.

zobacz>>

 

 

 

PostHeaderIcon UDANYCH FERII!

 

 

 

 

PostHeaderIcon OPOLSKA LIGA ROBOTÓW 2018/19

29 listopada 2018 r. Jakub Pawlik z klasy 6A zajął I miejsce w konkursie Opolskiej Ligi Robotów w kategorii: Lego Way Finder. Kuba pokonał konkurencję i zdobył złoty medal. Serdecznie Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”

XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” rozpoczął się o godz.14:00 w sobotę 12 stycznia 2019 roku w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach. Zgłosiła się na niego rekordowa liczba wykonawców - ponad 80 w różnych kategoriach.

W kategorii – zespoły wokalne wystąpił nasz zespół wokalny Dylemat pod opieką p. U. Bartczak w składzie (od lewej):

1. Martyna Kłobut
2. Malwina Kulbacka
3. Wanessa Mocza
4. Katarzyna Chrobak
5. Ewa Sadlo

Dziewczyny wykonały dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” i „Hola! Hola”. Z powodu licznej konkurencji nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale występ w Komprachcicach dużo nas nauczył, a przede wszystkim dał nam wiele satysfakcji z bycia razem wśród pięknych, kolędowych melodii.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 32