Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Aktualności

Średnia szkoły z nauczania - 4,50
Średnia szkoły z zachowania - 4,78

Spośród 389 uczniów z klas 4-8 świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 190 uczniów.

Uczniowie klas 4

Klasa 4a - średnia 5,1

 1.  Bielamowicz Nadia
 2.  Broda Julia
 3.  Buczyńska Emilia
 4.  Gołąbek Maciej
 5.  Kmak Dominik
 6.  Łysiak Zuzanna
 7.  Miedziejko Tomasz
 8.  Parasiewicz Zofia
 9.  Pawlik Bartosz
 10.  Prandzioch Michał
 11.  Rosiński Dawid
 12.  Sosnowski Tymoteusz
 13.  Sośniak Franciszek
 14.  Szmyt Lidia
 15.  Warchał Zofia
 16.  Wiśniewski Ksawery
 17.  Zielińska Zuzanna

Klasa 4b - średnia 4,5

1. Adamiec Zuzanna
2. Bogusz Karina
3. Bożek Zuzanna
4. Brzozowski Kacper
5. Olejnik Michał
6. Rękas Milena
7. Czech Maja
8. Zmysłowska Karolina
9. Znaniecki Kamil

Klasa 4c - średnia 5,0

1. Kasperski Tymon
2. Świst Przemysław
3. Boulkroune Meriem
4. Miśta Liliana
5. Gałwa Piotr
6. Hac Tamara
7. Figura Julia
8. Śleziak Oskar
9. Gordon Martha
10. Janecka Hanna
11. Kostrzewa Adam
12. Wołczyk Antoni
13. Makar Lena
14. Kurdyna Maja
15. Marcjasz Michał
16. Wrześniowski Maksymilian
17. Kaczak Oliwia
18. Matula Karol

Klasa 4d - średnia 4,6

1. Romaniak Kacper
2. Wrońska Paulina
3. Bezuhla Anastasiia
4. Machner Klara
5. Letka Natalia
6. Radecka Natalia
7. Lach Joanna
8. Szymaczewska Lena

Klasa 4e - średnia 4,6

1. Kiwus Oliwier
2. Zatwarnicka Julia
3. Białas Jakub
4. Białas Karolina
5. Kłodziński Szymon
6. Bartnikowska Maja
7. Białas Hanna
8. Magierowski Franciszek
9. Dowhaniuk Karolina
10. Osicka Magdalena
11. Skrobot Michał
12. Sobkowicz Karolina


Uczniowie klas 5

Klasa 5a - średnia 4,2

1. Bienias Weronika
2. Poluszyńska Julia
3. Zembaty Antonina
4. Trabuć Hanna
5. Perkowska Daria
6. Szymaczewska Natasza

Klasa 5b - średnia 4,4

1. Puńko Hanna
2. Bartczak Hanna
3. Sitkiewicz Zofia
4. Świst Anna
5. Kmieciak Maciej
6. Broda Jakub
7. Bartczak Szymon
8. Passon Nataniel
9. Warpas Natasza
10. Dudzińska Ewa
11. Nowak Zuzanna
12. Tyszka Marek

Klasa 5c - średnia 4,3

 1. Levytskyy Oleg
 2. Bujak Zuzanna
 3. Gacka Olivier
 4. Kowalowicz Malwina
 5. Mazurek Maciej
 6. Sewiło Adrianna
 7. Szczygieł Gabriela
 8. Wołczak Paweł
 9. Broszkiewicz Nela
 10. Gierejkiewicz Alicja
 11. Olczak Justyna
 12. Malinowski Julian

Klasa 5d - średnia 4,4

1. Kapluk Hanna
2. Kłak Julia
3. Magacz Aleksander
4. Makar Olaf
5. Pieniążek Alicja
6. Wiesner Kinga
7. Drożdżyński Filip


Uczniowie klas 6

Klasa 6a - średnia 4,6

 1. Chmurowska Natalia
 2. Chwojnicki Bartosz
 3. Czerwiak Barbara
 4. Demel Kamil
 5. Dolata Julia
 6. Garbowicz Olgierd
 7. Garmulewicz Jakub
 8. Kostur Mateusz
 9. Nowosielecka Natalia
 10. Pawlik Jakub
 11. Plamitzer Pola
 12. Stawniczy Oliwia

Klasa 6b - średnia 4,6

1. Wolny Jadwiga
2. Pondo Maria
3. Pawlicka Michalina
4. Krawiec Michał
5. Przesmycki Michał
6. Filipowska Aleksandra
7. Wojnar Bartosz
8. Szmigiel Remigiusz
9. Misiak Łukasz
10. Piekarczyk Maksymilian
11. Czyż Mateusz
12. Łysiak Antoni
13. Bilak Magdalena
14. Stankiewicz Izabela
15. Nowak Dawid

Klasa 6c - średnia 4,2

 1. Borowiec Julia
 2. Pietras Michalina
 3. Klubkowski Adrian
 4. Kasperski Kacper
 5. Łydka Kinga
 6. Jonczyk Kinga
 7. Radecki Jakub
 8. Wąsiak Julia
 9. Buszta Jakub
 10. Drewniak-Toboła Bartosz


Uczniowie klas 7

Klasa 7a - średnia 3,4, brak wyróżnień

Klasa 7b - średnia 4,7

1. Pelon Patrycja
2. Górny Mateusz
3. Wojdyła Julia
4. Stark Magdalena
5. Łagosz Jan
6. Gajewski Maciej
7. Gałwa Paweł
8. Strzelczyk Aleksandra
9. Jonczyk Zuzanna
10. Kuleczko Mateusz
11. Kostyk Marta


Uczniowie klas 8

Klasa 8a - średnia 3,8

1. Borończyk Katarzyna
2. Szałkiewicz-Sibelska Klaudia
3. Nabrzuchowski Maciej
4. Zaryczański Wojciech
5. Witer Joanna

Klasa 8b - średnia 5,3

 1. Mikłuszka Magdalena
 2. Rudy Magdalena
 3. Haczkiewicz Wiktoria
 4. Machalska Alicja
 5. Szyszka Adam
 6. Bartnicki Mikołaj
 7. Doszczak Kacper
 8. Kowalowicz Mateusz
 9. Wilczek Zuzanna
 10. Gawlik Angelika
 11. Sadlo Ewa
 12. Jasińska Dominika
 13. Seremak Mateusz
 14. Chrobak Katarzyna
 15.  Czerezdrecki Michał
 16.  Kłobut Martyna
 17.  Kołodziej Łukasz
 18.  Ptak Tomasz
 19.  Baran Patryk
 20.  Chwojnicki Paweł
 21.  Kmiotek Dominika
 22.  Tobera Emil
 23.  Warpas Marta
 24.  Kulbacka Malwina
 25.  Matula Antoni
 26.  Pawełczak Patrycja
 27.  Sokół Sylwester
 28. Szczerbaniewicz Weronika

Klasa 8c - średnia 4,4

1. Harupa Jan
2. Karpowicz Paweł
3. Grabisz Zuzanna
4. Jaworska Oliwia
5. Kostyk Karol
6. Branicki Michał
7. Rzetecki Marcin
8. Tadevosyan Edgar

W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły jest czynny
w godzinach od 9.00 do 13.00.

 

 


LAUREACI ZŁOTEGO MEDALU JEDYNKI 2019 w poszczególnych kategoriach:

Język polskiJadwiga Wolny

Język angielskiMikołaj Bartnicki

Język niemieckiMagdalena Mikłuszka

HistoriaMichał Branicki

Wiedza o społeczeństwie Michał Czerezdrecki

Matematyka Magdalena Rudy

Fizyka Łukasz Kołodziej

ChemiaKacper Doszczak

BiologiaKinga Wiesner

PrzyrodaMateusz Kostur

GeografiaAdam Szyszka

Informatyka Jakub Pawlik

MuzykaMartyna Kłobut

PlastykaMarta Łuszczyńska

Wychowanie fizyczneJulia Dolata

ZachowanieAleksander Wilkaniec

Aktywność społecznaJulia Wojdyła



Super Uczeń Jedynki Adam Szyszka


PRZYJACIEL SZKOŁY Pani Małgorzata Sibelska-Raduj

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Z dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów w mijającym tygodniu do tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dołożyło kolejny zaszczytny tytuł. Podopieczni nauczycieli języka angielskiego Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki znaleźli się w wąskim gronie 30 uczniów szkół podstawowych Opola, którzy otrzymali tytuł Opolskiego Orła nadawany przez prezydenta miasta za swoje osiągnięcia w konkursach. Gratulujemy uczniom, ich Rodzicom oraz nauczycielom.

Informujemy, że dostosowanie warunków i form egzaminu po klasie ósmej przysługuje zdającym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnym, niedostosowanym społecznie oraz zagrożonym niedostosowaniem społecznym oraz uczniom, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcom).
Dostosowanie odbywa się na podstawie:

  • Opinii MPPP – w opinii musi być zawarta diagnoza specyficznych trudności w nauce (m.in. dysleksji, dysortografii, dysgrafii).
  • Orzeczenia MPPP dotyczącego na przykład niepełnosprawności, autyzmu, zespołu Aspergera, niedostosowania społecznego i zagrożenia niedostosowaniem społecznym.
  • Zaświadczenia lekarskiego w wypadku chorób przewlekłych, niesprawności czasowej itp.

Opinia i zaświadczenie lekarskie muszą być dostarczone do szkoły na początku roku szkolnego. W ubiegłym roku był to termin do 15 październik 2018 r. Można spodziewać się podobnego terminu w przyszłym roku szkolnym.
W sytuacjach losowych zaświadczenie lub opinia mogą być przedłożone w terminie późniejszym, niezwłocznie po otrzymaniu dokumentu. Wyklucza to dostarczanie dokumentu z datą wcześniejszą np. 10 październik 2019 r. po wyznaczonym terminie.

zbiorka dla schroniska 1 20190612 1536855016

Przyjemnie jest pomagać, nie oczekując nic w zamian. Klasa VIa, wraz z rodzicami organizowała w naszej szkole zbiórkę darów dla psów i kotów ze schroniska przy Fundacji Mali Bracia. Przez cały maj przynoszone były sucha karma, ciepłe koce, zabawki, smycze, obroże, środki czystości i wiele innych rzeczy potrzebnych czworonogom.

W związku z obowiązywaniem Uchwały Nr XII/197/15 Rady Miasta Opola z dnia 25 czerwca 2015 r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Opola (Dz. U. Woj. Opolskiego poz. 1575), poniżej przedstawiam procedurę dotyczącą realizacji wniosków na stypendium szkolne w okresie świadczeniowym 2019/2020:

  1. Uczniowie i rodzice składają wnioski w siedzibie Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu, ul. Ozimska 19 (Sala Obsługi, VII piętro) w okresie od 1 lipca 2019 r. do 16 września 2019 r.
  2. W przypadku złożenia kompletnych wniosków od 1 do 31 lipca realizacja stypendium szkolnego będzie się odbywać w następujących miesiącach: wrzesień (za wrzesień, październik), grudzień (za listopad, grudzień), marzec (za styczeń, luty, marzec), czerwiec (za kwiecień, maj, czerwiec).
  3. W przypadku złożenia kompletnych wniosków od 1 sierpnia do 16 września realizacja stypendium szkolnego będzie się odbywać w następujących miesiącach: grudzień (za wrzesień, październik, listopad, grudzień), marzec (za styczeń, luty, marzec), czerwiec (za kwiecień, maj, czerwiec).
  4. Jeżeli szkoła, do której uczęszcza uczeń, wchodzi w skład zespołu szkół, jego wniosek należy opatrzyć pieczątką właściwej szkoły. Pieczątka, którą posługuje się zespół szkół uniemożliwia identyfikację poziomu kształcenia danego ucznia i dokonanie prawidłowej statystyki dla potrzeb kuratorium. Potwierdzenie faktu uczęszczania ucznia do szkoły jest możliwe także na osobnym zaświadczeniu wydanym przez szkołę.
  5. Wnioski złożone po terminie bez uzasadnionej przyczyny będą rozpatrzone negatywnie. W uzasadnionym przypadku prawo do stypendium zostanie ustalone począwszy od miesiąca złożenia wniosku.
  6. Przyznanie prawa do stypendium szkolnego będzie uzależnione od dochodu z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, a w przypadku utraty dochodu – z miesiąca złożenia wniosku (na dzień sporządzenia niniejszego pisma kwota ta wynosi maksymalnie 528,00 zł na osobę).
  7. W przypadku przyznania stypendium szkolnego w formie świadczenia pieniężnego wnioskodawca może być zobowiązany w terminie wskazanym w decyzji przyznającej powyższe świadczenie do udokumentowania poniesionych wydatków na cele edukacyjne.
  8. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 77-44 35 700, 701, 702, 723, 726.

Uchwała Rady Miasta Opola w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Opola zamieszczona jest na stronie:
http://duwo.opole.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?year=2015&book=0&poz=1575

natomiast formularze wniosku oraz oświadczenia lub zaświadczenia dostępne są na stronie:
http://mcs.opole.pl/p,73,stypendium-szkolne

Język polski

  1. Magdalena Mikłuszka
  2. Jadwiga Wolny

Język angielski

  1. Magdalena Mikłuszka
  2. Mikołaj Bartnicki

Język niemiecki

  1. Mikołaj Bartnicki
  2. Magdalena Mikłuszka

Historia

  1. Michał Branicki

Wiedza o społeczeństwie

  1. Zuzanna Wilczek
  2. Michał Czerezdrecki
  3. Kacper Doszczak
  4. Adam Szyszka

Matematyka

  1. Wiktoria Haczkiewicz
  2. Kacper Kasperski
  3. Magdalena Rudy
  4. Franciszek Sośniak
  5. Adam Szyszka

Fizyka

  1. Michał Czerezdrecki
  2. Kacper Doszczak
  3. Mateusz Kowalowicz
  4. Łukasz Kołodziej
  5. Adam Szyszka

Chemia

  1. Magdalena Mikłuszka
  2. Kacper Doszczak
  3. Adam Szyszka

Biologia

  1. Kinga Wiesner
  2. Magdalena Rudy
  3. Mateusz Kowalowicz
  4. Adam Szyszka

Geografia

  1. Adam Szyszka

Przyroda

  1. Julia Borowiec
  2. Natalia Chmurowska
  3. Olgierd Garbowicz
  4. Jadwiga Wolny
  5. Mateusz Kostur
  6. Michalina Pawlicka

Informatyka

  1. Hanna Puńko
  2. Jakub Pawlik
  3. Michał Prandzioch
  4. Franciszek Sośniak

Muzyka

  1. Martyna Kłobut
  2. Antoni Krzymiński
  3. Jan Harupa
  4. Malwina Kowalowicz
  5. Paweł Karpowicz
  6. Aleksander Wilkaniec

Plastyka

  1. Zuzanna Bujak
  2. Marta Łuszczyńska
  3. Julia Wojdyła

Wychowanie fizyczne

  1. Julia Dolata
  2. Malwina Kowalowicz
  3. Patrycja Pelon

Zachowanie

  1. Karina Bogush
  2. Julia Poluszyńska
  3. Alicja Pieniążek
  4. Hanna Puńko
  5. Natalia Nowosielecka
  6. Michał Krawiec
  7. Magdalena Mikłuszka
  8. Adam Szyszka
  9. Zuzanna Grabisz
  10. Franciszek Sośniak
  11. Aleksander Wilkaniec
  12. Mateusz Górny

Aktywność społeczna

  1. Ewa Sadlo
  2. Julia Wojdyła

Wszystkim nominowanym GRATULUJEMY!

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.